آلودگی هوا مشکل جدید چین بعد از قرنطینه

به گزارش مجله باهام، در حالی که به واسطه قرنطینه پس از شیوع ویروس کرونا، هوای شهرهای سراسر چین پاک و تمیز شده بود با خاتمه محدودیت ها، آلودگی به سطح استان ها و شهرهای کشور بازگشته است.

آلودگی هوا مشکل جدید چین بعد از قرنطینه

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

سازمان هواشناسی چین، در ماه فوریه ،12 بهمن تا 12 اسفند 1398، که کرونا بشدت در چین گسترش یافته و محدودیت های تردد در نظر گرفته شده بود، فقط سه روز هوای شهر پکن پایتخت این کشور آلوده بود.

تصاویر ماهواره ای منتشر شده در مورد شاخص آلودگی هوا حاکی است که شرایط هوای چین در موقع قرنطینه و قفل شدن شهرها بسیار مطلوب بوده و کمتر منطقه آلوده ای در کشور وجود داشته است.

دی اکسید نیتروژن هم که اصولا از موتور خودروها و سوخت های فسیلی منتشر می گردد در شهرهای مختلف بخصوص شهر ووهان که در قرنطینه کامل قرار گرفته بود کاهش چشمگیری داشته است.

اما همین ماده درست در ماه آوریل ،13 فروردین تا 13 اردیبهشت، زمانی که چین اعلام نمود قرنطینه شهر ووهان اصلی ترین محل شیوع کرونا سرانجام یافت است دوباره افزایش یافت و شاخص ها نشان می دهد آلودگی شهر در حال افزایش است.

گزارش دیده بان آب و هوایی جهان موسوم به یی یی بی تایید می نماید که آلودگی در هوای شهرهای پکن، شانگهای و گوانگ جو در شمال، شرق و جنوب کشور شکل فزاینده ای دارد و دی اکسید نیتروژن در این شهرها نیز فرایند صعودی پیدا نموده است.

این سازمان در گزارش ها و نقشه های آب و هوایی و تصاویر ماهواره ای که تهیه نموده آورده است که آلودگی هوا در چین بالاتر می رود اما این شروعی برای این کشور است و این اتفاقی است که پس از انتها محدودیت و قرنطینه ها برای دیگر کشورها هم می افتد.

آمارهایی در سال های گذشته منتشر شد مبنی بر اینکه در طول یک سال نزدیک به 3 میلیون نفر در چین براثر آلودگی جانشان را از دست می دهند و با این حساب با کاستن از این آلودگی می توان از مرگ آنها جلوگیری کرد.

موضوع آلودگی هوا در چین یکی از بحث برانگیز ترین مسایل در سال های اخیر محسوب می گردد و تقریبا به طور روزمره به وسیله رسانه ها و نرم افزارها در این باره اطلاع رسانی می گردد.

مدتی قبل در پکن و 23 شهر دیگر چین به دلیل آلودگی بسیار بالای هوا هشدار قرمز صادر شد و تقریبا دو هفته این موضوع به طول انجامید و نهایتا مردم در تارنماها و وبلاگ ها خواهان برکناری مسوولانی شدند که قادر به مقابله با این پدیده نیستند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1142

به "آلودگی هوا مشکل جدید چین بعد از قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوا مشکل جدید چین بعد از قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید