آموزه های کرونایی برای خودمراقبتی و دیگر مراقبتی در دانش آموزان

به گزارش مجله باهام، مدیرکل اسبق امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شاید به اندازه همه کوشش هایی که در طول 12 سال صورت می گیرد تا دانش آموزان به اهمیت رعایت نظافت، خودمراقبتی، دیگر مراقبتی و ضرورت ایفای مسئولیت های اجتماعی پی ببرند به اندازه این ایام کرونایی موثر نبوده باشد گفت: خوب است تا از رهگذر این اتفاق، مناسبات نظام تعلیم و تربیت با نظام سلامت، بهداشت، ورزش، رسانه و غیره بازبینی و اصلاح گردد.

آموزه های کرونایی برای خودمراقبتی و دیگر مراقبتی در دانش آموزان

محمدابراهیم محمدی در گفت وگو با مجله باهام، با اشاره به تعطیلات ناشی از کرونا و آموزه هایی که برای جامعه دانش آموزی و معلمان داشت اظهار کرد: شاید به اندازه همه کوشش هایی که در طول 12 سال صورت می گیرد تا دانش آموزان به اهمیت رعایت نظافت، خودمراقبتی، دیگر مراقبتی و ضرورت ایفای مسئولیت های اجتماعی پی ببرند به اندازه این ایام کرونایی موثر نبوده باشد.

وی اضافه نمود: انسان تا در موقعیت قرار نگیرد نمی تواند واقعیت را دریابد. تلقی شعاری ازحدیث النظافه من الایمان که در گذر زمان مورد توجه و مراعا نبود، در گذر این حادثه مورد فهم و دریافت واقع شد.

این کارشناس آموزش و پرورش با بیان اینکه خوب است تا از رهگذر این اتفاق، مناسبات نظام تعلیم وتربیت با نظام سلامت، بهداشت، ورزش، رسانه و غیره بازبینی و اصلاح گردد گفت: بعضی فرصت هایی که این ویروس منحوس به ما داده است را دیر یا زود در حوزه سلامت، بهداشت، نظافت، روابط، امورنظامی و انتظامی و دیگر حوزه ها کشف خواهیم کرد.

محمدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه این روزها که کرونا هراس به جان مردم انداخته، مردم بیش از همواره برای تمشیت امور شخصی و دورکاری های لازم، باظرفیت فضاهای مجازی آشنا شدند گفت: اما آنچه در این میان حائز اهمیت است آشنایی و دانش تجربی جامعه معلمین و به ویژه کسانی است که به دلیل سابقه و تجربه سنتی، میانه و میلی با فضاهای مجازی نداشتند.

وی ادامه داد: امروز، معلمان شاید به اندازه چند ده ساعت ضمن خدمت، مهارت آموزی کردند و نسبت به فرصت های تکنولوژی های نوین آموزشی، آگاهی کسب کردند. اگر این تکانه کرونایی نبود، گمان نمی رفت این چرخش به این سرعت انجام بگیرد.

مدیرکل اسبق امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش به اتفاق تحسین برانگیز تعامل رسانه ملی با آموزش وپرورش نیز اشاره و اظهار کرد: حضور معلمان توانمند در برنامه های زنده و ارائه طرح درس های هنرمندانه، نشان از آمادگی جامعه شریف معلمان در به اشتراک گذاشتن ظرفیت ها وتوانمندی ها دارد. این فرصت ڪه بالطبع ،تصادفی و باکمترین آمادگی همراه بوده است می تواند پیش درآمدی برای همکاری ها و تعاملات عمیق تر باشد.

محمدی اضافه نمود: پیشنهاد می گردد این قبیل برنامه ها در آینده باحضور و مشارکت معلمان منتخب ڪشوری و برترین های جشنواره الگوهای برتر تدریس و نیز با حضور شمار معدودی از دانش آموزان تداوم یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1006

به "آموزه های کرونایی برای خودمراقبتی و دیگر مراقبتی در دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزه های کرونایی برای خودمراقبتی و دیگر مراقبتی در دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید