اطلاعیه بانک مرکزی درباره بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال سررسید شده تا سال 1397

به گزارش مجله باهام، خبرنگاران: روابط عمومی بانک مرکزی با اشاره به اخبار منتشر شده در برخی از رسانه ها در خصوص بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال سررسید شده تا سال 1397 که منجر به اطلاع رسانی نامناسب به مردم شده است؛ اطلاعیه ای صادر کرد.

اطلاعیه بانک مرکزی درباره بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال سررسید شده تا سال 1397

به گزارش مجله باهام در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع می رساند:در راستای اجرای بند ل تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 کل کشور، موضوع بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال که از سال 1395 تاکنون در حال انجام می باشد؛ با توجه به آمار اخذ شده در سال 1395، کلیه مطالبات کمتر از یک میلیارد ریال سیستم بانکی، شامل بیش از 26 میلیون پرونده با مانده اصل بدهی بیش از 2478 هزار میلیارد ریال و سود متعلقه به میزان بیش از 438 هزار میلیارد ریال بود.

با توجه به محدودیت منابع در نظر گرفته شده در مفاد تبصره (35) قانون اصلاح بودجه سال 1395 کل کشور و جدول پیوست آن، بانک مرکزی ناگزیر شد موارد قابل پذیرش را محدود نماید که به تدریج و در صورت وجود منابع، گستره مشمولین بخشش سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال افزایش یابد.

بانک مرکزی در سال 1398 نیز بخشودگی سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال با سررسید سال 1397 و قبل از آن را با رعایت موارد قابل پذیرش تعیین شده (به شرح دستورالعمل اجرایی پیوست)، به بانک های عامل ابلاغ نموده است.

از این رو متقاضیان می توانند با مراجعه به بانک های عامل تعیین شده و در صورت قرار دریافت در چارچوب موارد و شرایط قابل پذیرش ابلاغی بانک مرکزی، از بخشش سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال در صورت پرداخت یکجای بدهی خود بهره مند گردند.

در حال حاضر بانک های ملی ایران، سپه، کشاورزی، صادرات ایران، تجارت، ملت، رفاه کارگران، توسعه صادرات ایران، مسکن، توسعه تعاون، صنعت و معدن و پست بانک ایران نسبت به اجرای بخشودگی سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال اقدام می نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 9 بهمن 1398 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 707

به "اطلاعیه بانک مرکزی درباره بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال سررسید شده تا سال 1397" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه بانک مرکزی درباره بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال سررسید شده تا سال 1397"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید