اعلام همبستگی دولت صربستان با ایران در مبارزه علیه شیوع کرونا

به گزارش مجله باهام، وزیر امور خارجه صربستان امشب در گفتگویی تلفنی با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همبستگی دولت و ملت صربستان را با ایران در مبارزه علیه شیوع کرونا گفت.

اعلام همبستگی دولت صربستان با ایران در مبارزه علیه شیوع کرونا

به گزارش گروه سیاسی مجله باهام، ایویکا داچیچ وزیر خارجه صربستان امشب (آدینه) در مصاحبهیی تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران٬ همبستگی دولت و ملت صربستان را با ایران در مبارزه علیه شیوع کرونا اعلام نمود.

در پی شیوع ویروس کرونا وزیر خارجه ایران با وزرای خارجه چین، روسیه، اتریش، فرانسه٬ سوئیس، نروژ، پاکستان، کویت و عراق و همچنین جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تلفنی مصاحبه نموده بود.

پیش از این سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران صمن تشریح اقدامات اجرا شده از سوی وزارت خارجه در پی شیوع کرونا، از رایزنی های تلفنی ظریف با همتایان اروپایی خبر داده و گفته بود: انجام فعالیت های سیاسی مختلف از جمله تماس های وزیر امور خارجه، مدیران این وزارتخانه و نمایندگی های ایران در خارج از کشور با همتایان و نهادهای ذیربط دو جانبه و بین المللی از دیگر اقداماتی است که در جهت جلب یاری های درمانی و بهداشتی، مساعدت های کنسولی و مرتبط با تردد اتباع ایرانی و خارجی، برطرف محدودیت مرزی و تجاری با رعایت ملاحظات احتیاطی بهداشتی در دست پیگیری و اقدام است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 961

به "اعلام همبستگی دولت صربستان با ایران در مبارزه علیه شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام همبستگی دولت صربستان با ایران در مبارزه علیه شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید