بن سلمان به دنبال ترور مقام سابق امنیتی عربستان در کاناداست

به گزارش مجله باهام به نقل از سی تی وی، محمدبن سلمان، ولیعهد عربستان گروهی را برای قتل یک عضو سابق امنیتی عربستان به کانادا اعزام نموده است.

بن سلمان به دنبال ترور مقام سابق امنیتی عربستان در کاناداست

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

در دادنامه 106 صفحه ای که دادگاهی در آمریکا منتشر نموده، گفته شده که محمدبن سلمان در کوشش برای ترور سعدالجبری 39 ساله، مقیم کانادا و عضو سابق دستگاه امنیتی عربستان است.

از سوی دیگر بیل بلر وزیر امنیت عمومی کانادا نیز اگرچه نامی از الجبری نبرده است، اما تاکید نموده که دولت کانادا از اقدام بعضی بازیگران خارجی که ساکنان کانادا را تهدید می نمایند، آگاه است و این اقدام غیرقابل قبول است.

الجبری که شهروند دو تابعیتی عربستان و مالت به شمار می رود، در سال 2017 از عربستان خارج شد و ابتدا به ترکیه و در حال حاضر در تورنتو کانادا ساکن است. ولیعهد عربستان تا کنون به صورت غیرمستقیم پیغام های هشدار آمیزی برای او ارسال نموده و الجبری نیز در ارتباط با این پیغام ها در دادگاهی در آمریکا شکایت نموده است.

از سوی دیگر، تام مالینوفسکی عضو کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به تازگی گفت که ادعای کوشش محمد بن سلمان ولی عهد عربستان سعودی برای ترور یکی از مخالفانش در کانادا موثق هستند.

مالینوفسکی در این ارتباط گفت: وقتی کسی که به آدم ربایی، اعزام تروریست، قتل و شکنجه معروف است، برایتان پیغامی می فرستد و تهدید می نماید که برایتان اتفاق بدی خواهد افتاد، منصفانه است که فرض کنیم چنین قصدی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1188

به "بن سلمان به دنبال ترور مقام سابق امنیتی عربستان در کاناداست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان به دنبال ترور مقام سابق امنیتی عربستان در کاناداست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید