بولتون: ترامپ در قبال کره شمالی هیچ کاری نکرده است

به گزارش مجله باهام، ایسنا نوشت:مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در مصاحبه ای گفت، به این مساله شک دارد که زمانیکه ترامپ می گوید دولتش کره شمالی را از تولید کلاهک های اتمی که می توانند به آمریکا برسند متوقف می کند، واقعا چنین منظوری داشته باشد.

بولتون: ترامپ در قبال کره شمالی هیچ کاری نکرده است

جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در گفتگویی با سایت آکسیوس گفت، سیاست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در متوقف کردن کره شمالی برای دستیابی به چنین تسلیحاتی یک سیاست لفاظی است که دولت واشنگتن به زودی مجبور می شود تا شکست و ناکامی در آن را تایید کند.

وی ادامه داد: این ایده که ما در حال اعمال فشار حداکثری بر کره شمالی هستیم، متاسفانه درست نیست. ما دولتی داریم که هیچ پیشرفت مشهودی در راستای مجبور کردن کره شمالی برای اتخاذ یک تصمیم استراتژیک در توقف برنامه های تسلیحات اتمی خود نداشته است.

بولتون همچنین از اظهارات ترامپ درباره موشک های اتمی کوتاه برد کره شمالی نیز انتقاد کرد که تهدیدی برای متحدان آمریکا و همچنین نیروهای این کشور در منطقه هستند.

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا همچنین گفت: رئیس جمهوری می گوید خب، نگران این موشک های کوتاه برد نیستم، او می گوید من نگران خطر بالقوه برای نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه یا متحدان، کره جنوبی و ژاپن نیستم.

زمانی که بولتون کاخ سفید را ترک کرد، انتقادهایش از ترامپ بیشتر و شدیدتر شد. وی پیشتر نیز کاخ سفید را به خاطر جلوگیری از دسترسی به حساب شخصی توئیتری اش متهم کرده بود، اقدامی که ترامپ از انجام آن طفره رفته است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 21 بهمن 1398 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 735

به "بولتون: ترامپ در قبال کره شمالی هیچ کاری نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: ترامپ در قبال کره شمالی هیچ کاری نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید