ترابیان: کمیته ای در AFC درباره جوایز تصمیم می گیرد نه لابی، در فوتسال هم برگ برنده ای برای دریافت جایزه نداشتیم

به گزارش مجله باهام، عباس ترابیان، عضو سابق کمیته فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد است که ایران حتی در فوتسال هم برگ برنده ای برای دریافت جایزه نداشته است.

ترابیان: کمیته ای در AFC درباره جوایز تصمیم می گیرد نه لابی، در فوتسال هم برگ برنده ای برای دریافت جایزه نداشتیم

عباس ترابیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله باهام در مورد خالی ماندن دست ایران از کسب جایزه در مراسم برترین های فوتبال آسیا در سال 2019 گفت: در کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) کمیته ای وجود دارد که تمام موارد و شاخص ها برای انتخاب برترین ها را بررسی می کند. به طور مثال برای انتخاب بهترین بازیکن سال آسیا چند شاخص وجود دارد که بررسی عملکرد بازیکن در بازی های ملی و باشگاهی روی تصمیم اعضای این کمیته تأثیرگذار است.

وی افزود: اینکه بازیکن در موارد استثنایی چگونه خودنمایی کرده باشد، همکاری او با دیگر بازیکنان هم تیمی اش چگونه بوده، امتیاز فنی بازیکن و تأثیرگذارترین مسئله پیروزیت تیمی در انتخاب بهترین بازیکن سال آسیا تأثیرگذار است. به طور مثال اگر علیرضا بیرانوند در بازی با عراق آن گل ها را دریافت نمی کرد، فکر می کنم می توانست بهترین بازیکن سال آسیا شود.

بیرانوند سال 2018 در جام جهانی عملکرد مناسبی داشت و با پرسپولیس به فینال آسیا رسید. در کنار آن پنالتی رونالدو را در جام جهانی و ضربه ژاوی را در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مهار کرد که با چنین عملکردی حتی کاندیداها نشد. لابی بین المللی چقدر در دریافت جوایز تأثیرگذار است که ایران نتوانست جایزه ای دریافت کند؟، ترابیان در پاسخ به این سؤال گفت: کمیته ای که به آن اشاره کردم، مدت هاست فعالیت می کند و اتفاقاً یک بار برای اطلاعات خودم با یکی از افراد این کمیته صحبت کردم. این کمیته حتی آخرین بازی های ملی و باشگاهی را بررسی می کند. به این دلیل که اگر اعلام کردند فلان بازیکن بهترین بازیکن سال آسیاست، او در فرایند نزولی نباشد که انتخاب خودشان زیر سؤال برود که بگویند در زمان نزول جایزه گرفته است. به همین دلیل می گویم اگر بیرانوند در بازی با عراق آن گل ها را دریافت نمی کرد، می توانست بهترین بازیکن سال آسیا شود.

عضو سابق کمیته فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا در واکنش به اینکه ایران هر سال بهترین بازیکن فوتسال آسیا را دریافت می کرد و چرا امسال دست ایران از این جایزه هم کوتاه ماند، گفت: ما در فوتسال هم شایستگی های لازم را نشان ندادیم و قدرت همیشگی را نداشتیم. به طور مثال مهدی جاوید کاندیدای دریافت بهترین بازیکن فوتسال بود، اما ما در رده باشگاهی هم عملکرد خوبی نداشتیم و تیم مس سونگون پیروز نبود تا برگ برنده ای داشته باشیم که با این برگ برنده جایزه دریافت کند. لابی کردن چندان در تقسیم جوایز تأثیرگذار نیست و همان طور که گفتم یک کمیته در این خصوص تصمیم گیری می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 29 دی 1398 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 671

به "ترابیان: کمیته ای در AFC درباره جوایز تصمیم می گیرد نه لابی، در فوتسال هم برگ برنده ای برای دریافت جایزه نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترابیان: کمیته ای در AFC درباره جوایز تصمیم می گیرد نه لابی، در فوتسال هم برگ برنده ای برای دریافت جایزه نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید