ترکیه: اگر ایران قم را قرنطینه می کرد، مرز را نمی بستیم

به گزارش مجله باهام، وزیر بهداشت ترکیه که روز گذشته دستور بستن تمامی مرزهای زمینی و هوایی کشورش با ایران را صادر کرده، در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت در مکالمه 2 روز پیش خود با همتای ایرانی به او توصیه کرده شهر قم را که منشا گسترش ویروس کروناست، قرنطینه کند.

ترکیه: اگر ایران قم را قرنطینه می کرد، مرز را نمی بستیم

فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه که کشورش به شدت نگران گسترش ویروس کرونا و از دست دادن درآمدهای در حوزه گردشگری است، در مصاحبه با احمدهاکان خبرنگار روزنامه حریت ترکیه، در پاسخ به سوالی درباره تمهیدات دولت ایران برای مهار ویروس کرونا گفت: من 2 روز پیش با وزیر بهداشت ایران تلفنی گفتگو کردم و از او پرسیدم آیا به جز شهر قم، ویروس کرونا منشا دیگری نیز در کشور شما دارد؟ او پاسخ داد نه و گفت همه موارد مشکوک یا مبتلا به کرونا از این شهر شیوع یافته است.

وزیر بهداشت ترکیه افزود: من به وزیر بهداشت ایران گفتم چین شهر ووهان را قرنطینه کرده و شما هم بهتر است شهر قم را قرنطینه کنید و اگر چنین کاری کنید ترکیه ضرورتی برای بستن مرزهای خود با ایران نمی بیند. اما وزیر بهداشت ایران گفت نمی توانیم قم را قرنطینه کنیم. ما هم مجبور به بستن مرزها شدیم.

او در عین حال افزود بستن مرزها اقدامی موقتی است و دولت ترکیه به محض اطمینان از تحت کنترل دریافت و مهار نسبی ویروس کرونا در ایران، مرزها را باز خواهد کرد.

وزیر بهداشت ترکیه در پاسخ به سوالی درباره دیر نبودن بستن مرزها با ایران با رد این مساله گفت؛ از زمانی که ایران رسما ورود کرونا به این کشور را گفت ما تدابیر مرزی در نظر گرفتیم و تیم های ارزیابی پزشکی در مرزهای زمینی و هوایی مستقر کردیم و در نهایت در فاصله کوتاهی مرزها را بستیم.

منبع: چمدان
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 21 فروردین 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 912

به "ترکیه: اگر ایران قم را قرنطینه می کرد، مرز را نمی بستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: اگر ایران قم را قرنطینه می کرد، مرز را نمی بستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید