تشدید تحریم&zwnjها در شرایط کرونا پوچی ادعا&zwnjهای بشردوستانه غرب را به جهانیان نشان داد

به گزارش مجله باهام، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا طی بیانیه ای به مناسبت روز دانشجو بیان کرد: تشدید تحریم ها در شرایط کرونا پوچی ادعا های بشردوستانه غرب را به جهانیان نشان داد.

تشدید تحریم&zwnjها در شرایط کرونا پوچی ادعا&zwnjهای بشردوستانه غرب را به جهانیان نشان داد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا طی بیانیه ای به مناسبت روز دانشجو گفت: این اتحادیه ضمن گرامیداشت روز دانشجو، از مسئولان کشور درخواست دارد به توانایی جوانان دانشمند و فرزانه ایران برای حل مسائل کشور باور داشته باشند و عرصه فعالیت را در اختیار آنان قرار دهند.

متن بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به توضیح زیر است:

به نام خدا

وقایع 16 آذر 1332 یادآور آن است که تاریخ پرافتخار این سرزمین به دست ملتی بیدار و متعهد رقم خورده، که سرآمد آن ها دانشجویانی انقلابی هستند که به خاطر تعهدی که به مرز و بوم خویش دارند، در هرکجای این دنیا که باشند، حتی به بهای جان خویش، برای به اهتزاز درآوردن پرچم عزت و اقتدار ایران کوشش می نمایند. آن ها با الهام دریافت از سیره ائمه معصومین به وِیژه سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، مقتدرانه در مقابل استکبار و استبداد قد علم می نمایند، تا دنیایان بدانند که همواره عدالت خواهی و استکبار ستیزی نه در کلام بلکه در عمل به دست جوانان مطلع و با بصیرت این مرز و بوم تحقق پیدا می نماید.

دانشجویان بیدار و با بصیرت نه تنها در جهت پیشرفت علمی و فتح قله های فن آوری در کوشش هستند، بلکه تاریخ ثابت نموده است که دغدغه مندی این قشر جامعه در کنار تحصیل علم و دانش، رسیدن به بینش عمیق نسبت به مسائل سیاسی، اجتماعی، مالی و فرهنگی جامعه و دنیا بوده است تا در بزنگاه های تاریخی، چون همواره در صحنه حاضر شوند و تصمیم ساز باشند.

خون پاک سه شهید 16 آذر و همه شهیدانی که در راستا تحقق اهداف و آرمان های انقلاب ریخته شد، چراغ راهی است تا دانشجویان در تمام اعصار این اقدامات را سرلوحه خود قرار دهند و در جهت حفظ آرمان ها و ارزش های انقلاب، همدل و همجهت، بیش از پیش بکوشند.

امروز بدعهدی و قانون شکنی های امریکا بیش از گذشته نه تنها بر ملت شریف ایران که بر تمام دنیایان ثابت شده است. تشدید تحریم ها در شرایط بحران دنیای کرونا بار دیگر نقاب از چهره کریه آمریکا و دولت های همراهش برداشت و پوچی ادعا های بشردوستانه شان را به دنیایان نشان داد.

در این حال شاهدیم که قدرت علمی و فناوری نخبگان و دانشمندان این سرزمین، همان فتح باب و راه نجات از شرایط سخت کنونی و اسلحه بی بدیلی است که لرزه بر اندام این زورگویان انداخته. آنچنان که با حربه کثیف ترور شخصیت های علمی سعی در سد کردن این راه دارند. اما گویا نمیدانند که باشهادت هر یک از این عزیزان خون در رگ این ملت بیشتر به جوش می آید و صد ها تن پا در راه این بزرگواران میگذارند تا از اهداف و آرمان های این انقلاب دفاع نمایند.

آنچنان که رهبر فرزانه انقلاب در پیغام خود به پنجاه و چهارمین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا فرمودند: ما در میانه حوادث مهمی قرار داریم که همگی نشانگر عزت و اعتبار ایران اسلامی و این ملت انقلابی است. شهادت ها، قدرت نمایی های نظامی، حضور بی نظیر مردمی، روحیه قوی و عزم پایدار جوانان، در کنار هزاران مجموعه فعال در عرصه دانش و فناوری و نیز رویکرد دینی و معنوی در بخش عظیمی از جوانان سراسر کشور، همه از سر بر آوردن یک پدیده یکتا در دنیا امروز خبر می دهد. پدیده ای که می تواند در آینده تاریخ تاثیرات عمیق و مشخص نماینده بگذارد. چشم امید و انتظار در این پویش حیاتی به جوانان دانشمند و فرزانه و با ایمان است و شما می توانید در شمار این برگزیدگان تاریخ ساز باشید.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن گرامیداشت روز دانشجو، از مسئولین کشور درخواست دارد به توانایی جوانان دانشمند و فرزانه ایران برای حل مسائل کشور باور داشته باشند و عرصه فعالیت را در اختیار آنان قرار دهند؛ و در انتها خطاب به همه دانشجویان و فعالان عرصه علم و دانش درخواست دارد که از این سنگر صیانت نمایند و حق خون شهدای این سرزمین علی الخصوص شهدای دانشمند و دانشجو را ادا نمایند و با الگو قرار دادن این شخصیت ها در جهت حفاظت از این مرز و بوم بکوشند؛ و من الله توفیق

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا

16 آذر 1399

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1479

به "تشدید تحریم&zwnjها در شرایط کرونا پوچی ادعا&zwnjهای بشردوستانه غرب را به جهانیان نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تحریم&zwnjها در شرایط کرونا پوچی ادعا&zwnjهای بشردوستانه غرب را به جهانیان نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید