تصویب لغو یک طرفه ویزا ایران برای شهروندان چینی در هیئت دولت

به گزارش مجله باهام، معاون گردشگری کشور گفت: هیئت دولت با لغو ویزا یک طرفه چینی ها به ایران با هدف جذب گردشگران این کشور موافقت و آن را مصوب کرد.

تصویب لغو یک طرفه ویزا ایران برای شهروندان چینی در هیئت دولت

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش مجله باهام به نقل از مهر، ولی تیموری معاون گردشگری گفت: کارگروه مشترکی بین رئیس سازمان میراث فرهنگی و وزیر امورخارجه شکل گرفت که به دنبال آن برنامه لغو ویزا یک طرفه به هیئت دولت ارائه و در نهایت مصوب شد و حالا باید فرایند ابلاغ آن طی گردد تا به مرحله اجرا برسد.

معاون گردشگری ادامه داد: حتی گردشگران چینی برای توقف چندساعتی و گردش در شهر بین دو پرواز خود هم نیازی به دریافت ویزای ترانزیتی ندارند.

تیموری درباره نگرانی فعالان گردشگری از ورود بی ضابطه گردشگران چینی و اقامت آن ها در مراکز غیررسمی در پی لغو ویزا نیز گفت: انتظارمان این است که گردشگران چینی در اقامتگاه های رسمی و دارای مجوز ساکن شوند. این موضوع ارتباطی به اینکه ویزا وجود داشته باشد یا خیر، ندارد.

او توضیح داد: اگر اطلاع رسانی درباره مراکز اقامتی به درستی انجام گیرد و قیمت ها به درستی و شفاف اطلاع داده گردد، دیگر کسی در مراکز غیررسمی که نمی داند چه اتفاقی در انتظارش است، ساکن نخواهد شد. باید در این زمینه بخش خصوصی نیز یاری کند تا قیمت ها شفاف شوند و اطلاع رسانی به خوبی انجام گیرد. این موضوع می تواند در اسکان گردشگران داخلی نیز موثر باشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 293

به "تصویب لغو یک طرفه ویزا ایران برای شهروندان چینی در هیئت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب لغو یک طرفه ویزا ایران برای شهروندان چینی در هیئت دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید