تعطیلی مرز مهران ارتباطی به کرونا دارد؟

به گزارش مجله باهام، گمرک ایران گفت، بسته شدن مرز مهران هیچ ارتباطی به کرونا ندارد و به دلیل فقدان تصمیم گیری در گمرک عراق بوده است.

تعطیلی مرز مهران ارتباطی به کرونا دارد؟

به گزارش گروه مالی مجله باهام، مدیرکل گمرک ایلام در نامه ای به مدیرکل دفتر صادرات گمرک از بسته شدن مرز مهران برای صادرات به عراق خبر داده بود. بر این اساس مباحثی در خصوص بسته شدن این مرز به دلیل شیوع بیماری کرونا مطرح شده بود که سخنگوی گمرک بیان کرد، بسته شدن مرز مهران ربطی به کرونا ندارد.

سخنگوی گمرک ایران بیان کرد، درحالی که مرز مهران از دوشنبه هفته گذشته بسته و اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه دلیل بسته شدن این مرز، شیوع ویروس کرونا در ایران و تصمیم عراق برای بسته شدن مرزهای خود با ایران بوده است، دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک بیان کرد که بسته شدن مرز مهران و معطلی کامیون های صادراتی در این مرز ربطی به شیوع ویروس کرونا ندارد.

وی اضافه کرد: اخیرا در استانهای کوت و واسط عراق تخلفات اداری سنگینی اتفاق افتاده و تعدادی از مسئولان در این دو استان دستگیر شدند که مسئولان گمرک هم جزو افراد دستگیر شده بودند. این موضوع باعث شده تصمیم گیری در این دو استان دچار مشکل گردد و کامیونهای خالی از دوشنبه گذشته وارد تحویل بار نشوند.

لطیفی در خصوص این که چه زمانی مشکل مذکور رفع خواهد شد، شرح داد: آخرین اخبار حاکی از آن است که بعضی تجار و تشکلهای صنفی برای مذاکره وارد ایران شده اند و مشکل به زودی حل خواهد شد. در واقع مذاکراتی هم توسط بخش خصوصی، استانداری ایلام و اداره کل گمرک ایران و تجار طرفین اجرا شده و پیش بینی می گردد این مشکل طی یکی - دو روز آینده رفع گردد.

سخنگوی گمرک در خصوص این که گفته می گردد بسته شدن مرز به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران است، نیز اظهار کرد: این موضوع هیچ ارتباطی به کرونا ندارد و به دلیل فقدان تصمیم گیری در گمرک عراق بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 19 فروردین 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 897

به "تعطیلی مرز مهران ارتباطی به کرونا دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی مرز مهران ارتباطی به کرونا دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید