توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی با حالِ خوش خواندن

به گزارش مجله باهام، خبرنگاران/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان گیلان با اشاره به توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در میان نسل کودک و نوجوان گفت: شعار سال جاری این نهاد برای هفته کتاب حالِ خوش خواندن است.

توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی با حالِ خوش خواندن

اسفندیارضیائی در گفت و گو با مجله باهام با بیان اینکه ویژه برنامه های هفته کتاب با شعارحال خوش خواندن در تمامی مراکز فرهنگی هنری این نهاد برگزار می گردد گفت: توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در میان نسل کودک و نوجوان، از اهداف فعالیت های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب است.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با بیان اینکه ارتقای سطح مهارت های زندگی به واسطه مطالعه، تقویت سواد خواندن و افزایش گستره دید و عمق بخشی با نگاه به آینده سازان در سایه کتاب خوانی و نقد کتاب از دیگر اولویت های این هفته است، اضافه کرد: این فعالیت ها گامی برای رسیدن به اهداف کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان است.

ضیائی با اشاره به فعالیت های کانون پرورش فکری استان گیلان در هفته کتاب و کتاب خوانی گفت: دعوت از مدارس و برپایی کارگاه فعالیت های کتاب محور، برپایی نمایشگاه کتاب و آثار کتاب محور و اجرای برنامه کتاب خانه های پستی، سیارشهری و روستایی کانون در مناطق کم برخوردار از جمله این برنامه ها است.

این مدیر فرهنگی، دعوت از فعالان عرصه کتاب و کتاب خوانی و ایجاد فرصت هم نشینی بچه ها و نوجوانان با صاحبان قلم و اندیشه را از دیگر برنامه ها عنوان و ازبرگزاری نشست تخصصی مربیان فرهنگی کانون با حضور نویسندگان اطلاع داد.

وی اعلام کرد: برگزاری نشست تخصصی مشترک و مشارکت با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در برپایی نمایشگاه استانی کتاب، تجلیل از ارایه دهندگان طرح های برگزیده در حوزه بسط و گسترش فرهنگ کتاب خوانی و قدردانی از مربیان و اعضای کتاب خوان، از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی کانون است.

وی با اشاره به فعالیت های مراکز فراگیر کانون در شهرستان های رشت و رودسر گفت: تشویق و ترغیب بچه ها با نیازهای ویژه و اجرای فعالیت های کتاب محور برای آنان از برنامه هایی که در دستور کار واقع شده است.

به گزارش مجله باهام، کتاب و پایتخت کتاب ایران، کتاب خانه، کانون فرهنگی محله، کتاب، کتاب خوانی و کتابدار، وقف کتاب، ترویج کتاب خوانی، مدرسه کتاب محور، دانش آموز کتاب خوان، کودک، کتاب، آینده، کتاب، مبنای تمدن، کتاب، رسانه و فضای مجازی و کتاب فروشی، پاتوق فرهنگی عناوین روزهای هفته کتاب و کتاب خوانی است که از 23 تا 30 آبان در سراسر کشور برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 17 دی 1398 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 649

به "توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی با حالِ خوش خواندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی با حالِ خوش خواندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید