جنجال خاصیت مغناطیسی واکسن کرونا و واکنش وزارت بهداشت

به گزارش مجله باهام، این روز ها ویدیو هایی در فضایی منتشر می گردد که در آن ها بعضی از افراد ادعا می نمایند پس از تزریق واکسن کرونا فلزات به بدن یا محل تزریق می چسبد؛ درواقع بدن آهن ربا می گردد. این موضوع موجب نگرانی مردم شده است. البته بعضی از مسئولان وزارت بهداشت و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا این ادعا ها را تکذیب نموده و می گویند که این موضوع هیچ پشتوانه علمی ندارد.

جنجال خاصیت مغناطیسی واکسن کرونا و واکنش وزارت بهداشت

به گزارش خبرنگاران، ماجرای خاصیت آهن ربایی در ناحیه تزریق واکسن و بازتاب آن در فضای مجازی واکنش وزارت بهداشت را به دنبال داشت.

این ماجرا پس از آن جنجالی شد که عاطفه عابدینی دبیر کمیته علمی کرونا درباره ویدئوهای منتشر شده گفت: این عارضه فقط در ایران رخ نداده است، این قضیه در هر برندی می توانست رخ دهد؛ حتی گروهی گذاشتیم روی این موضوع کار نمایند و توجیه علمی داشته باشیم. فرضیه ما این است که هیدروکسید آلومینیوم یا جیوه در این واکسن شاید توجیه این موضوع باشد. بعضی هم گفتند اصلاً شاید این موضوع ربطی به واکسن نداشته باشد.

این تائید ضمنی مقام بهداشت و درمان کشور بازتاب وسیعی داشت اما امروز عابدینی امروز به نوعی حرف خود را پس گرفت و تاکید نمود: مواردی مانند چربی پوست یا رطوبت یا تکیه گاه بودن قسمتی از بدن در این زمینه ممکن است موثر باشد و نباید این مباحث را به موضوع مهم واکسیناسیون کرونا نسبت داد.

در همین رابطه مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت که تصاویر و اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر عوارض تخریب نماینده تزریق واکسن کرونا بر سلامت بدن و ایجاد حالت آهن ربایی در قفسه سینه و بازو کذب است و مردم نباید به این شایعات توجه نمایند.

همچنین امروز دکتر ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت هم در گفت و گویی تلویزیونی در این باره توضیحاتی داد.

حریرچی گفت: ایجاد حالت مغناطیسی در بدن بعد از تزریق واکسن کرونا مبنای علمی ندارد. او تاکید نمود: واکسن هایی که الان داریم (داخلی و خارجی) مطمئن ترین واکسن ها هستند.

توضیحات ایرج حریرچی

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

در این بین بعضی معتقدند این موضوع ممکن است توسط گروه های ضد واکسیناسیون و تئوری توطئه بی پایه تزریق میکروچیپ به بدن افراد برای تحت کنترل دریافت آنها مربوط باشد.

گروه های ضدواکسیناسیون قصد دارند تا با تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی فرایند واکسیناسیون را کند نمایند. در نهایت این تبلیغات ضدواکسن ممکن است به ضرر بهداشت عمومی جامعه تمام گردد.

تحرکات این گروه ها در هفته های اخیر افزایش یافته است و تجمعاتی علیه واکسن مقابل وزارت بهداشت برگزار کردند.

متخصصان می گویند که واکسن با سرنگی که سوزن آن بسیار نازک است تزریق می گردد و حتی اگر فلز در مایع واکسن وجود داشته باشد، آنقدر ذرات آن کوچک است که توان نگه داشتن آهن ربا را نخواهد داشت.

کارشناسان معتقدند که این تئوری توطئه که درون واکسن ها تراشه وجود دارد، هیچ پشتوانه علمی ندارد. حمید سوری، رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا در این رابطه گفت که محتوای این کلیپ ها کذب است و هیچکس نمی تواند ادعا کند که در ساخت واکسن از آهن یا چیپ استفاده شده است.

مقامات وزارت بهداشت کوشش می نمایند که جنجال ایجاد شده بر فرایند واکسیناسیون تاثیر نگذارد. کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو ضمن رد ویدئوهای منتشر شده و ارتباط آنها با واکسن کرونا تاکید نمود که یقینا واکسن شاهراه رهایی از کروناست.

منبع: فرارو
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1786

به "جنجال خاصیت مغناطیسی واکسن کرونا و واکنش وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال خاصیت مغناطیسی واکسن کرونا و واکنش وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید