جهان تا پایان همه گیری کرونا راه درازی در پیش دارد!

به گزارش مجله باهام، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان بهداشت جهانی با اشاره به اینکه نابسامانی و خشنودی از عملکرد خود در مواجهه با کووید -19 نشان می دهد که هنوز تا انتها همه گیری این بیماری ویروسی راه درازی در پیش است، تأکید کرد که با اتخاذ تدابیر ثابت شده در حوزه بهداشت عمومی، این بیماری ظرف چندین ماه تحت کنترل در می آید.

جهان تا پایان همه گیری کرونا راه درازی در پیش دارد!

آدهانوم روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت: ما خواهان آن هستیم که شاهد بازگشایی جوامع و اقتصادها باشیم و سفرها و تجارت دوباره آغاز شود. اما هم اکنون بخش مراقبت های ویژه در بسیاری از کشورها مملو از بیمار است و مردم در حال مرگ هستند و این کاملاً قابل پیشگیری است.

تدروس آدهانوم در ادامه با اشاره به اینکه جهان تا انتها همه گیری کووید -19 راه درازی در پیش دارد، گفت که دلایل بسیاری برای خوش بینی وجود دارند. کاهش موارد ابتلا و مرگ در دو ماه نخست سال 2021 نشاندهنده این است که این ویروس و گونه های آن می توانند متوقف شوند. وی در ادامه تأکید کرد که نابسامانی، خشنودی از عملکرد خود و ناهماهنگی در اتخاذ تدابیر بهداشتی عمومی از عوامل سرایت این بیماری است.

گفتنی است که هندوستان به تازگی از نظر نرخ ابتلا به کرونا با پیشی دریافت از برزیل، پس از ایالات متحده در مرتبه دوم جهان قرار گرفت. در حال حاضر هندوستان حدود 105 میلیون دوز واکسن کرونا را در میان جمعیت 1.4 میلیاردی خود توزیع کرده است.

ماریان فن کرکهوو رهبر تیم کووید -19 در سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت که این همه گیری به صورت تصاعدی رو به افزایش است و نرخ ابتلای آن در هفته گذشته 9 درصد و نرخ مرگ و میر نیز 5 درصد افزایش یافته است.

تدروس اظهار داشت که در برخی کشورها، به رغم ادامه سرایت این بیماری رستوران ها و کافه ها همچنان مملو از مشتری بوده و بازارها باز و شلوغ هستند که در آنها تعداد کمی از افراد تدابیر احتیاطی و پیشگیرانه را رعایت می کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1697

به "جهان تا پایان همه گیری کرونا راه درازی در پیش دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهان تا پایان همه گیری کرونا راه درازی در پیش دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید