حزب سبزها: وزیر خارجه آلمان برای حفظ برجام به ایران برود

به گزارش مجله باهام، سخنگوی حزب سبزها در آلمان از دولت این فدرال این کشور خواست به منظور کوشش برای حفظ برجام، وزیر خارجه خود را هر چه زودتر به تهران بفرستد.

حزب سبزها: وزیر خارجه آلمان برای حفظ برجام به ایران برود

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله باهام، به دنبال تشدید مواضع ضد ایرانی دولت آمریکا و تصمیم برجامی ایران، سخنگوی یکی از احزاب آلمان با هشدار درباره احتمال فروپاشی این توافق، سفر فوری وزیر خارجه آلمان به تهران را خواهان شد.

سخنگوی حزب سبزها در آلمان در مصاحبه با اشپیگل درباره وضعیت جاری در رابطه با برجام و مواضع آمریکایی ها درباره این توافق هشدار داد و خواهان سفر وزیر خارجه آلمان به تهران شد.

امید نوری پور در مصاحبه با این هفته نامه معتبر آلمانی، وضعیت جاری را بیش از اندازه جدی خواند و خواهان رایزنی مستقیم وزیر خارجه آلمان در تهران با مقام های ایران شد.

این سیاستمدار آلمانی با تاکید بر لزوم سفر فوری هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به تهران گفت: با توجه به افزایش تهدید جنگ در خلیج فارس، هایکو ماس باید هر چه زودتر به تهران سفر و برای باقی ماندن ایران در توافق هسته ای کوشش کند.

درخواست سخنگوی حزب سبزها درباره باقی ماندن ایران در برجام در حالی مطح شده که شورای عالی امنیت ملی ایران 18 اردیبهشت خاطرنشان کرد میخواهد در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام بعضی اقدامات برجامی را متوقف کند.

جمهوری اسلامی ایران در این بیانیه به کشورهای باقی مانده در برجام 60 روز فرصت داده برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی اقدام نمایند (جزئیات بیشتر)

آلمان، فرانسه و انگلیس به دنبال خروج غیرقانونی آمریکا از برجام وعده دادند که مزایای مالی ایران در برجام را محقق خواهند کرد و با همین استدلال ساز و کار اینستکس را مطرح کردند اما به گفته مقام های ایرانی از جمله محمد جواد ظریف، اروپایی ها تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 28 تیر 1398 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 213

به "حزب سبزها: وزیر خارجه آلمان برای حفظ برجام به ایران برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب سبزها: وزیر خارجه آلمان برای حفظ برجام به ایران برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید