خبرنگاران تهیه شناسنامه فنی ساختمان چه تاثیری در ایمنی پایتخت دارد؟

به گزارش مجله باهام، تهران- خبرنگاران- عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران می گوید که با وجود گسل های متعدد در پایتخت، تهیه شناسنامه فنی ساختمان گام مهمی برای تامین ایمنی شهر محسوب می گردد.

خبرنگاران تهیه شناسنامه فنی ساختمان چه تاثیری در ایمنی پایتخت دارد؟

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

زهرا نژادبهرام روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار مجله باهام با اشاره به اینکه قانون هم بر این مساله تاکید دارد، بیان نمود: شناسنامه فنی ساختمان فرصتی برای اطمینان خاطر از استاندارد بودن مصالح و مشخصات فنی ساختمان است.

وی با بیان اینکه از سال 1374 تا به امروز موضوع شناسنامه فنی در دستور کار نهاده شده، افزود: تهیه شناسنامه ساختمان چند بار طی سال های 1386 و 1389 و از سال 1392 تا 1394 از سوی سازمان نظام مهندسی و شهرداری تهران به صورت موقت در دستور کار نهاده شد اما کار با رای دیوان اداری متوقف شد.

صدور شناسنامه برای یکهزار و 500 ساختمان پایتخت در مراحل پایانی قرار گرفته است

نژادبهرام با بیان اینکه برای املاک بالای 2 هزار متر در حال تهیه شناسنامه فنی هستیم، افزود: حدود پنج هزار پلاک بالای 2 هزار متر برای دریافت شناسنامه فنی درخواست داده اند که از این تعداد صدور شناسنامه یکهزار و 500 ساختمان در مراحل پایانی قرار گرفته است و بقیه در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه تهیه شناسنامه فنی ساختمان می تواند به افزایش طول عمر ساختمان هم یاری کند، گفت: شورای پنجم با هدف ارتقای شرایط ساختمان ها، موضوع شناسنامه فنی را به عنوان مساله اساسی در جلسه با معاونت شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان بیان کرد و در نهایت به تهیه تفاهم نامه مشترک سه جانبه بین شهرداری، سازمان نظام مهندسی و شورای اسلامی شهر تهران منجر شد.

وی ادامه داد: البته این تفاهم نامه در مرحله اولیه است و بر اساس آن کمیته پنج نفری تشکیل می گردد و مسایل ساخت وساز و ایجاد ایمنی را مورد توجه قرار می دهد.

وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به تاکیدی که شورا و شهرداری بر افزایش کیفیت ساخت وساز دارد، تهیه شناسنامه فنی به بهترین شکل انجام گردد.

نژادبهرام عنوان نمود که با وجود گسل ها در سطح شهر، تهیه شناسنامه فنی می تواند بخشی از دغدغه شهروندان را مرتفع کند و گام بلندی برای ایمنی شهروندان و ساختمان ها باشد.

به گزارش مجله باهام زلزله یکی از خطرهایی است که همیشه تهران را تهدید می نماید و گسل های شمال تهران، مشا و ری مهمترین گسل های شهر تهران به شمار می رود.

گسل شمال تهران عظیم ترین گسل شهر است که در جنوب دامنه رشته کوه البرز و در شمال شهر تهران قرار گرفته است؛ این گسل از لشکرک (در شهرستان شمیرانات) و سوهانک شروع شده و تا فرحزاد و حصارک و از آن جا به سمت غرب امتداد یافته است؛ این گسل در راستا خود، نیاوران، تجریش، زعفرانیه، الهیه و فرمانیه و سعادت آباد را دربر می گیرد.

گسل مشا گسلی است طویل، اساسی و لرزه زا که در طول رشته کوه البرز و از شمال آن روی دامنه های جنوبی رانده شده است؛ گسل مشا در بالادست سد لتیان با گسل شمال تهران تلاقی دارد و به همین دلیل لغزش و فعالیت هر یک از دو گسل مشا یا شمال تهران، به حرکت گسل دیگر ختم می گردد.

گسل ری هم از چند بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده و شهرستان ری را در برگرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1165

به "خبرنگاران تهیه شناسنامه فنی ساختمان چه تاثیری در ایمنی پایتخت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تهیه شناسنامه فنی ساختمان چه تاثیری در ایمنی پایتخت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید