خبرنگاران طرح بازآفرینی شهری شیروان انتها یافت

به گزارش مجله باهام، بجنورد-خبرنگاران- رییس اداره راه و شهرسازی شیروان گفت: عملیات اجرایی طرح بازآفرینی شهری که از پارسال با 13 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی آغاز شده بود در دهه فجر امسال به خاتمه رسید.

خبرنگاران طرح بازآفرینی شهری شیروان انتها یافت

محمود رضازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: در این راستا، 11 هزار و 300 متر عملیات بهسازی معابر انجام شد که نقش مهمی در توسعه مناطق بافت فرسوده شهر شیروان دارد.

وی گفت: با انجام طرح بهسازی معابر در طرح بازآفرینی شهر شیروان تردد بیش از سه هزار و 200 نفر جمعیت ساکن در این مناطق آسان سازی شد.

رضازاده اضافه کرد: تولید اشتغال، بهبود ظرفیت های اجتماعی، توسعه شاخص ها و رشد اقتصادی از خروجی های تحقق اصولی باز آفرینی شهری است.

رییس اداره راه و شهرسازی شیروان گفت: در حال حاضر اتمام پروژه بازآفرینی شهری به عنوان یک هدف اصلی دنبال می شود و تلاش خواهد شد افق های تازه تری در این زمینه تعریف شود تا به این ترتیب جریان تلاش برای بهبود شرایط معابر پیاده روی شهر که در شرایط مناسب تر از قبل قرار گرفته است ادامه یابد.

13.5 درصد مردم این شهر خراسان شاقتصادی، معادل 16 هزار و 372 نفر در بافت فرسوده سکونت دارند.

مساحت شهر شیروان هزار و 213 هکتار با جمعیتی در حدود 83 هزار نفر است که از کل مساحت شهر، 120 هکتار مشتمل بر 9 محله را مناطق با بافت فرسوده دربرمی گیرد.

11 هکتار از بافت تاریخی شهر موسوم به منطقه ارگ نادری نیز در محدوده بافت فرسوده قرار گرفته است.

شیروان با 85 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شاقتصادی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1594

به "خبرنگاران طرح بازآفرینی شهری شیروان انتها یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح بازآفرینی شهری شیروان انتها یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید