خشم قانونگذاران آمریکایی از جابجایی پرچم اسرا و مفقودین جنگی توسط کاخ سفید

به گزارش مجله باهام، تصمیم دولت دونالد ترامپ برای منتقل کردن پرچم ویژه گرامیداشت کهنه سربازان مفقود جنگ از یک نقطه بالای کاخ سفید به یک مکان کمتر در معرض دید در محوطه چمن جنوبی باعث خشم کهنه سربازان و قانونگذارانی در آمریکا که از نظرشان این کار بی احترامی و به طور بالقوه مغایر با قانون است، شده است.

خشم قانونگذاران آمریکایی از جابجایی پرچم اسرا و مفقودین جنگی توسط کاخ سفید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به نقل از رویترز، این پرچم مختص گرامیداشت اسرای جنگ و سربازانی است که در جنگها مفقود شده اند. طبق ویدیویی که کاخ سفید در ماه ژوئن منتشر کرد، این پرچم در یک مراسم خصوص و با احترامات نظامی کامل و چند ماه بعد از امضای یک لایحه الزام اهتزاز هر روزه این پرچم در بعضی ساختمانهای فدرال از جمله کاخ سفید از سوی ترامپ، جابجا شده است.

سناتور دموکرات جک رید، از تهیه کنندگان مشترک آن لایحه اظهار کرد: این به اندازه کافی بد هست که دونالد ترامپ علنا قهرمانان آمریکایی همچون سناتور مک کین و دیگرانی که در میدان جنگ اسیر شدند را مسخره می نماید. او به طرز غیرقابل توضیحی از پرچم ایالتهای جدایی طلب زمان جنگ داخلی (Confederate) حمایت می نماید اما در برافراشتن پرچم ویژه اسرا و مفقودین جنگ کوتاهی می نماید. این بخشی ازالگوی بی احترامی دونالد ترامپ به کسانی که با افتخار به ملت ما خدمت نموده اند، است.

جک رید به همراه سناتورهای دموکرات الیزابت وارن و مارگارت هسان، نامه ای را به کاخ سفید فرستاده و درخواست تجدید نظر در جابجایی این پرچم را کردند.

هسان گفت، قانون خواهان ادای احترام به اسرا و مفقودین جنگی شده و از کاخ سفید خواست تا این تصمیم را لغو کند.

کاخ سفید از تغییر مکان این پرچم دفاع نموده اما دلیلی برای آن مطرح ننموده است.

جود دیر، سخنگوی کاخ سفید گفت: دونالد ترامپ اوایل امسال میلادی مکان یادبودی برای اسرا و مفقودین جنگ در زمینهای کاخ سفید اختصاص داد که تا ابد یاد نظامیان قهرمانی که اسیر یا مفقود شدند را پاس بدارد. رئیس جمهور مکانی در گوشه جنوب غربی محوطه چمن جنوبی برای این یادبود برجسته و مقدس که برای همه بازدیدکننده های کاخ سفید مشهود است و پرچم مخصوص اسرا و مفقودین جنگی را به نمایش می گذارد، انتخاب کرد.

گروه موسوم به اسرای جنگی سابق آمریکا که نماینده 10000 اسیر جنگی سابق و خانواده هایشان است نیز اعلام داشت، از فهم اینکه ماه گذشته میلادی این پرچم جابجا شده خشمگین شده است و آن را یک سیلی به صورت خواند.

این گروه تصریح داشت: در حالی که ترامپ از حمایتش از نیروهای مسلح آمریکا و خانواده هایشان تعریف می نماید صدای کارهای او از حرفهایش بلندتر است. و این کار او گویای انزجار او از اسرا و مفقودین است.

آرتی مولر، بانی و مدیر اجرایی یک سازمان حامی کهنه سربازان آمریکا به نام رولینگ تاندر نیز گفت، از فهمیدن این تغییر مکان پرچم شادمان نشده است.

او اظهار کرد: این پرچم قرار بود روی کاخ سفید باشد. او این کار کاخ سفید را غیرقانونی ندانست اما اظهار امیدواری کرد که پرچم به جهت در معرض دید بودن بیشتر به جای قبلی اش برگردانده گردد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1325

به "خشم قانونگذاران آمریکایی از جابجایی پرچم اسرا و مفقودین جنگی توسط کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم قانونگذاران آمریکایی از جابجایی پرچم اسرا و مفقودین جنگی توسط کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید