دانشمندان انگلیسی درباره برنامه دولت برای خروج از قرنطینه هشدار دادند

به گزارش مجله باهام، مشاوران علمی دولت انگلیس با اشاره به آمار بالای شیوع ویروس کرونا در این کشور نسبت به آنچه برنامه پرشتاب دولت برای تسهیل قرنطینه در این کشور نامیدند ابراز نگرانی کرده و هشدار دادند که این فرایند به ایجاد موج دوم همه گیری کرونا منجر خواهد شد.

دانشمندان انگلیسی درباره برنامه دولت برای خروج از قرنطینه هشدار دادند

پرفسور جان ادموندز از مشاوران ارشد دولت بوریس جانسون و عضو مدرسه علوم پزشکی بهداشت و مناطق گرمسیر انگلیس معتقد است این کشور هنوز به مرحله ای نرسیده که گاردش را دربرابر کرونا شل کند.

او با اشاره به اینکه روزانه هزاران نفر در انگلیس به کرونا مبتلا می شوند شرح داد که رفع محدودیت ها در این مقطع اقدام نسنجیده ای است

این دانشمند انگلیسی در اسناد محرمانه دولت که فرازهایی از آن در رسانه های این کشور فاش شده گفته است: مساله اینجاست که اقتصاد باید به چرخش درآید و مردم به روال عادی زندگی برگردند. اما بسیاری از ما ترجیح می دهیم که آمار ابتلا کاهش یابد تا محدودیت ها را آسان کنیم. بنابراین با توجه به آمار نسبتا بالای شیوع و سیستم ناآزموده تست و ردیابی کرونا، به نظر من آسان کردن محدودیت ها اقدام مخاطره آمیزی خواهد بود.

اظهارات این دانشمند انگلیسی بلافاصله از سوی مشاور دیگر علمی دولت و رئیس موسسه تحقیقات ولکام تراست، جرمی فرار مورد استقبال قرار گرفت. او در توئیتی نوشت: من با جان در این زمینه موافقم. با توجه به تداوم شیوع بالای کووید-19 در انگلیس، رفع محدودیت ها اقدام شتاب زده ای خواهد بود.

وی افزود؛ طرح تست و ردیابی کرونا که از پنجشنبه گذشته در انگلیس راه اندازی شد، باید به طور کامل فعال و قابلیت مقابله سریع با افزایش مجدد آمار ابتلا به کرونا را داشته باشد. فرار در این زمینه نسبت به ظرفیت های بهداشتی انگلیس هم ابراز تردید کرد.

همچنین مارک وول هاس از دیگر مشاوران علمی دولت و استاد اپیدمیولوژی دانشگاه ادینبرو، بخت از بین رفتن ویروس کرونا را بسیار ضعیف توصیف و شرح داد این دستاورد به زودی به دست نخواهد آمد.

دولت انگلیس ناگزیر از خسارت های مالی ناشی از بحران کرونا، محدودیت های قرنطینه را با هدف چرخش اقتصاد کشور از دو هفته پیش آسان کرد.

براساس طرح دولت محدودیت های ورزش در فضای باز و تردد به محل کار کاهش یافت و از پس فردا (دوشنبه 12 خرداد) برخی مدارس ابتدایی، بازار روز و نمایشگاه های خودرو بازگشایی می شوند. سایر محدودیت ها نیز قرار است به تدریج ظرف دو ماه آینده کاهش یابد.

هم زمان نخست وزیر انگلیس طرحی را برای عبور از محدودیت ها به اجرا گذاشته که به گفته او قرنطینه ملی را به قرنطینه فردی تبدیل خواهد کرد.

براساس طرح موسوم به تست و ردیابی کرونا، شهروندانی که از خود علائم بیماری بروز می دهند، بلافاصله از سوی مسؤولان وزارت بهداشت، آزمایش و اگر نتیجه مثبت شد تمام مرتبطان بیمار ردیابی و مکلف به 14 روز قرنطینه می شوند.

این طرح در مقطع کنونی اختیاری، ولی دولت نسبت به اجباری شدن و صدور جریمه برای افراد متخلف هشدار داده است.

انگلیس آخرین کشور اروپایی بود که مقررات منع رفت و آمد را برای کنترل کرونا به اجرا گذاشت و اینک پس از آمریکا دارای بالاترین آمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به بیماری است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1149

به "دانشمندان انگلیسی درباره برنامه دولت برای خروج از قرنطینه هشدار دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان انگلیسی درباره برنامه دولت برای خروج از قرنطینه هشدار دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید