درخشانی: نگاه ما به ورزش بانوان در فدراسیون کشتی استفاده از ظرفیت های موجود است

به گزارش مجله باهام، نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی گفت: کشتی بانوان پتانسیل بالایی برای پیشرفت و افتخارآفرینی دارد که موفقیت تاریخی آلیش بانوان در سال 98 گواه آن است.

درخشانی: نگاه ما به ورزش بانوان در فدراسیون کشتی استفاده از ظرفیت های موجود است

به گزارش ، فاطمه درخشانی نایب رئیس بانوان فدراسیون بیان داشت: نگاه ما به ورزش بانوان در فدراسیون کشتی استفاده از تمامی ظرفیت های موجود است و قطعاَ در صورت بها دادن به بانوان توانمند کشورمان، شاهد موفقیت های بی نظیری خواهیم بود.

وی ادامه داد: البته با توجه به همین نگاه ما تیم ملی آلیش بانوان را در سال 98 به رقابت های جهانی قزاقستان اعزام کردیم که انصافا آن ها نیز از این فرصت استفاده نموده و توانمندی های خود را با اولین قهرمانی تیم ایران در این مسابقات نشان دادند که این موضوع نشان دهنده استعداد و قدرت بالای بانوان ایرانی دارد.

درخشانی با بیان اینکه موفقیت بانوان ایرانی در این مسابقات فدراسیون کشتی را بر آن داشت که حمایت های بیشتر از آن ها داشته باشد، مقرر شد که رقابت های قهرمانی کشور و انتخابی این رشته برگزار و در ادامه نیز تیم به رقابت های آسیایی بانوان در قرقیزستان اعزام گردد که به دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو تمامی برنامه های ورزشی، این کار میسر نشد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی با بیان اینکه فدراسیون کشتی به دنبال ارتقاء ورزش بانوان است و برنامه ها متعددی را در دستور کار دارد گفت: یکی از برنامه های اصلی ما استفاده از مربیان خارجی درجه یک، برای آموزش مربیان ما در رشته های آلیش و کلاسیک است.

درخشانی در خصوص برنامه های کشتی بانوان در سال 99 توضیح داد: همانطور که گفتم نگاه خوبی در فدراسیون کشتی نسبت به ورزش بانوان وجود دارد، اما اول باید ببینیم چه زمانی از شر این ویروس خطرناک خلاص می شویم تا اجازه فعالیت های ورزشی را داشته باشیم و پس از اینکه تقویم جدید اتحادیه جهانی کشتی اعلام شد، برنامه های خود از قبیل برگزاری کلاس های مربیگری و داوری، مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی، برگزاری اردو ها و حضور در رقابت های برون مرزی را اعلام خواهیم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 16 خرداد 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1042

به "درخشانی: نگاه ما به ورزش بانوان در فدراسیون کشتی استفاده از ظرفیت های موجود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشانی: نگاه ما به ورزش بانوان در فدراسیون کشتی استفاده از ظرفیت های موجود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید