رضیان در گفت وگو با خبرنگاران اطلاع داد؛ آنالیز بحث افزایش دوباره خودرو در کمیسیون صنایع با حضور رحمانی

به گزارش مجله باهام، عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع گفت: احتمالا موضوع افزایش خودرو هفته آینده، با حضور وزیر صنعت در کمیسیون آنالیز می گردد.

رضیان در گفت وگو با خبرنگاران اطلاع داد؛ آنالیز بحث افزایش دوباره خودرو در کمیسیون صنایع با حضور رحمانی

عبدالله رضیان عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ، با اشاره به درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو، اظهار کرد: هفته گذشته کمیسیون صنایع جلسه ای با حضور معاونان وزیر صمت و مدیرعامل دو شرکت خودروساز برگزار و موضوع مذکور را آنالیز کرد.

وی اضافه نمود: خودروسازان معتقدند چون قیمت مواد اولیه خودرو افزایش داشته، فراوری این محصول با این قیمت ها برای آنها به صرفه نیست؛ مثلا شرکت سایپا اعلام نمود که طی 6 ماه اخیر، هزار و 700 میلیارد تومان خسارت متحمل شده است. به همین دلیل اعلام نمودند که قیمت خودرو باید به طور میانگین 70 تا 80 درصد افزایش یابد که البته نمایندگان با این موضوع موافقت نکردند و احتمالا موضوع افزایش خودرو هفته آینده، با حضور وزیر صنعت در کمیسیون آنالیز می گردد.

رضیان اعلام کرد: باتوجه به حمایت هایی که از خودروسازان می گردد، آنها باید برای معین قیمت خودرو در یک چاچوب تعیین رفتار نمایند، همچنین عدم واردات خودرو شرایطی را به وجود آورده تا شرکت های خودروسازان بتوانند به صورت انحصاری و بدون رقیب، محصول خود را عرضه نمایند؛ البته واردات خودروی ارزان قیمت در کنترل بازار و برطرف احتیاج مصرف نماینده تاثیرگذار است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچین با اشاره افزایش چشمگیر قیمت لوازم یدکی خاطر نشان کرد: وزارت صنعت و سازمان حمایت از مصرف نماینده باید به این موضوع ورود نمایند، اینکه هرکسی لوازم یدکی را به قیمت دلخواه خود به فروش برساند، پذیرفتنی نیست و باید مکانیزم تعیینی در نظر گرفت.

وی با اشاره به اظهارات مسئولان شرکت سایپا مبنی بر اینکه مشتریانی که ساندرو و تندر 90 ثبت نام نموده اند، می توانند محصولات خانواده پراید یا تیبا را به جای خودروی ثبت نامی تحویل بگیرند، خاطر نشان کرد: کاهش فراوری برخی خودرو ها و نبود امکانات کافی از علل اصلی این موضوع است، البته این شرکت در برخی قرارداد ها بندی را آورده است که اگر امکان تحویل برخی خودرو ها وجود نداشت، خودروی دیگری را جایگرین می نماید، در هر صورت این موضوع بحث حقوقی دارد و کمیسیون صنایع مجلس به این موضوع نظارت می نماید تا کمترین خسارت به مردم وارد گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 فروردین 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1398 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 95

به "رضیان در گفت وگو با خبرنگاران اطلاع داد؛ آنالیز بحث افزایش دوباره خودرو در کمیسیون صنایع با حضور رحمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضیان در گفت وگو با خبرنگاران اطلاع داد؛ آنالیز بحث افزایش دوباره خودرو در کمیسیون صنایع با حضور رحمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید