شکستن قانون حق انتشار ، توییتر ویدئوی تبلیغاتی ترامپ را حذف کرد

به گزارش مجله باهام، مدیران توییتر ویدئوی کارزار تبلیغاتی دانلد ترامپ را که رئیس جمهوری آمریکا و هفت هزار کاربر دیگر برای ادای احترام به جورج فلوید بازنشر نموده بودند، به دلیل نقض قوانین مربوط به حق مولف (حق امتیاز) غیر فعال کردند.

شکستن قانون حق انتشار ، توییتر ویدئوی تبلیغاتی ترامپ را حذف کرد

به گزارش مجله باهام به نقل از گاردین، دانلد ترامپ و پسرش دانلد جونیر از جمله چهره های سرشناس بودند که ویدئوی مربوط به ادای احترام به شهروند سیاهپوست مینیاپلیس را بازنشر نموده بودند. کارزار تبلیغاتی رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به غیر فعال شدن گزینه بازنشر این ویدئو توییتر و مدیر آن جک دورسی را به سانسور پیغام وحدت بخش ترامپ متهم کرد و از طرفداران ترامپ خواست در حساب های کاربری خود در یوتیوب این ویدئو را بازنشر نمایند.

این ویدئویی تبلیغاتی تقریبا چهار دقیقه ای روز چهارشنبه منتشر شد و تصاویر معترضان آرام را روی سخنان ترامپ درباره تراژدی سنگین نشان می دهد. اندکی بعد بحث هشدار درباره خشونت های گروه های چپگرای رادیکال به میان می آید و صحنه هایی از آشوب و غارتگری به تصویر کشیده می گردد. مدیران توییتر درباره اقدام خود اعلام کردند که دست کم مالک یکی از ویدئوهای کوتاه این کلیپ تبلیغاتی از استفاده بدون اجازه از این ویدئو شکایت نموده است.

از زمان قرار دادن دو نشان هشدار درباره لزوم راستی آزمایی درباره توییت های ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شمشیر را برای توییتر و مالکان آن از رو بسته است. هفته گذشته هم توییتر یک توییت ترامپ را که درباره برخورد سخت و خشن با معترضان و استفاده از نیروی نظامی نوشته بود، به دلیل تقدیس خشونت پنهان کرد.

این نخستین بار نیست که شبکه اجتماعی توییتر به بهانه شکستن قوانین حق امتیاز از توییت های ترامپ ایراد می گیرد. سال 2019 رئیس جمهوری آمریکا یک ویدئو در صفحه خود قرار داده بود که به دلیل شکایت گروه راک نیکل بک، این ویدئو حذف شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1164

به "شکستن قانون حق انتشار ، توییتر ویدئوی تبلیغاتی ترامپ را حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکستن قانون حق انتشار ، توییتر ویدئوی تبلیغاتی ترامپ را حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید