مذاکره کننده چین: مذاکرات با ایران پیچیده و حساس است؛ نمی گردد یک شبه به راه چاره رسید

به گزارش مجله باهام، خبرنگاران: مذاکره کننده ارشد چین در گروه 1+5 با ایران درباره این دور از مذاکرات گفت که با توجه به پیچیدگی و حساسیت موضوعات و مذاکرات نمی توان یک شبه به نتیجه و راهکار رسید.

مذاکره کننده چین: مذاکرات با ایران پیچیده و حساس است؛ نمی گردد یک شبه به راه چاره رسید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

وانگ کیونگ مذاکره نماینده ارشد چین در گروه 1+5 با ایران درباره دیدار دوجانبه امروز خود با تیم ایرانی به خبرنگار اعزامی مجله باهام به وین گفت: دیدار دوجانبه ما با تیم ایرانی مثل همواره خیلی خوب بود. آقای عراقچی یک مذاکره نماینده باتجربه هست. او همچنین یکی از دوستان خوب من هست.

وی در مورد دستور کار این دیدار گفت: ما در این دیدار درباره نحوه انجام و رو به جلو راندن این دور از مذاکرات صحبت کردیم.

وانگ کیونگ در پاسخ به این سؤال خبرنگار مجله باهام تیم ایرانی و آمریکایی مذاکرات را سخت و کند خوانده اند، ارزیابی شما چیست؟ گفت: ما در فرآیند مذاکره هستیم. هیچ کس از قبل نگفت که این دور از مذاکرات آسان خواهد بود. با توجه به پیچیدگی و حساسیت موضوعات و مذاکرات نمی توان یک شبه به نتیجه و راهکار رسید، این امری طبیعی و منطقی است.

وی ادامه داد: ما در موقعیتی هستیم که مسبوق به سابقه نیست و باید راهکار را در این شرایط پیدا کرد، به همین دلیل باید نهایت سعی و کوشش را به کار بست. از طرفی دیگر فکر می کنم که همه طرف های درگیر در مذاکرات حسن نیت دارند و می خواهند که توافق جامع هرچه زودتر حاصل گردد.

مذاکره نماینده ارشد چین همچنین گفت: در این مقطع زمانی نکته ای که مطرح هست این هست که چطور این اراده سیاسی خوب در مدت زمانی کوتاه و زود به یک فرمول قابل پذیرش دوجانبه ترجمه گردد. ما می خواهیم در این راستا کار کنیم و تحقق این امر را ببینیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا توافق تا سرانجام 6ماهه مقرر حاصل می گردد یا نه، گفت: همه طرف ها متعهد به حصول توافق در ضرب الاجل مشخص شده هستند، یا حداقل در این راستا حرکت می نمایند.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 485

به "مذاکره کننده چین: مذاکرات با ایران پیچیده و حساس است؛ نمی گردد یک شبه به راه چاره رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره کننده چین: مذاکرات با ایران پیچیده و حساس است؛ نمی گردد یک شبه به راه چاره رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید