نتایج نظرسنجی گالوپ: افزایش رضایت از عملکرد دولت ترامپ در آستانه انتخابات

به گزارش مجله باهام، نتایج نظرسنجی یک مؤسسه افکارسنجی در آمریکا حاکی از این است که سطح رضایت مردم این کشور از عملکرد دولت در مقایسه با ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته است؛ هرچند همچنان کمتر از یک سوم آمریکایی ها از عملکرد دولتشان رضایت دارند.

نتایج نظرسنجی گالوپ: افزایش رضایت از عملکرد دولت ترامپ در آستانه انتخابات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری هیل، نتایج نظرسنجی اخیر مؤسسه افکارسنجی گالوپ نشان می دهد که سطح رضایت شهروندان آمریکایی از عملکرد دولت ترامپ به میزان قابل توجهی نسبت به ماه گذشته افزایش یافته است، اما همچنان کمتر از یک سوم آمریکایی ها از نحوه اداره کشورشان رضایت دارند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس نظرسنجی مؤسسه گالوپ که در فاصله شانزدهم تا بیست و هفتم اکتبر [25 مهر تا 6 ابان] اجرا شده، 28 درصد از شهروندان آمریکایی از نحوه اداره کشورشان ابراز رضایت نموده اند؛ این در حالی است که تنها 14 درصد از افراد شرکت کننده در نظرسنجی ماه گذشته این مؤسسه اعلام نموده بودند که از نحوه اداره آمریکا توسط دولت ترامپ راضی هستند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که نظرات شهروندان آمریکایی طرفدار حزب جمهوری خواه مهم ترین عامل افزایش چشمگیر سطح رضایت از عملکرد دولت ترامپ بوده است. حدود 60 درصد از شهروندان جمهوری خواهی که در نظرسنجی گالوپ شرکت نموده اند، رضایتشان را از نحوه اداره آمریکا ابراز داشته اند، در حالی که در نظرسنجی ماه گذشته تنها 26 درصد آنها از عملکرد دولت ترامپ حمایت نموده بودند.

در مقابل، میزان رضایت طرفداران حزب دموکرات از عملکرد دولت ترامپ، در نظرسنجی اخیر از 5 درصد به 3 درصد تنزل پیدا نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

همچنین تنها 21 درصد از رأی دهندگانمستقل شرکت کننده در نظرسنجی گالوپ از عملکرد دولت ترامپ راضی بوده اند که این رقم در مقایسه با نظرسنجی ماه گذشته 7 واحد درصد افزایش نشان می دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1397

به "نتایج نظرسنجی گالوپ: افزایش رضایت از عملکرد دولت ترامپ در آستانه انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج نظرسنجی گالوپ: افزایش رضایت از عملکرد دولت ترامپ در آستانه انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید