هشدار مهم سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا

به گزارش مجله باهام، سازمان جهانی بهداشت (WHO) درباره باور به مصونیت بهبودیافتگان بیماری کووید-19 هشدار داد.

هشدار مهم سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا

به گزارش مجله باهام، ایسنا به نقل از اسکای نیوز نوشت: سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: دلایلی که ثابت کند بهبودیافتگان کووید-19 در برابر این بیماری مصونیت پیدا نموده اند وجود ندارد.

دولت انگلیس اقدام به خریداری 3.5 میلیون تست سرولوژی به منظور اندازه گیری سطح آنتی بادی در پلاسمای خون نموده اما یکی از کارشناسان ارشد سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است: در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد دال بر اینکه این تست های آنتی بادی بتوانند نشان دهند فردی که قبلا به کرونا مبتلا شده دوباره نمی تواند آلوده گردد.

بسیاری از تست های به کار گرفته شده آزمایشات خون مشابه با تست فوری HIV است و افزایش سطح آنتی بادی را که بدن برای مقابله با ویروس به کار می گیرد ارزیابی می نماید.

به گفته کارشناسان این سازمان در بسیاری از کشورها تستهای تشخیص فوری سرولوژیک روشی برای سنجش مصونیت تلقی میگردد اما در حال حاضر مدرکی وجود ندارد که تایید کند استفاده از تستهای سرولوژیک نشان دهنده مصونیت فرد در برابر عفونت یا آلودگی مجدد است.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت تاکید کردند: تستهای آنتی بادی سطح آنتی بادی را اندازه گیری نموده و به این مفهوم نیست که وجود آن در بدن فرد را در برابر آلودگی مصون می سازد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 23 خرداد 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1055

به "هشدار مهم سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مهم سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید