ورود وزیران گروه های مسلح به دولت سودان

به گزارش مجله باهام، سخنگوی رسمی دولت انتقالی سودان از انجام تغییرات در این دولت با هدف به کارگیری وزیران منتسب به گروه های مسلح سودانی خبر داد.

ورود وزیران گروه های مسلح به دولت سودان

به گزارش گروه بین الملل مجله باهام به نقل از روزنامه سودان تریبون، سخنگوی رسمی دولت انتقالی گفت: تغییراتی در این دولت با هدف به کارگیری وزیران منتسب به گروه های مسلح سودانی صورت خواهد گرفت.

فیصل محمد صالح با اشاره به فرایند گفت وگوهای صلح دولت خارطوم با گروه های مسلح سودانی در پایتخت سودان جنوبی گفت: پس از امضای توافقنامه نهای صلح فراگیر بین دو طرف ، تغییرات مزبور در هیئت دولت خارطوم اجرایی می شود.

گفت وگوهای صلح دولت سودان با گروه های مسلح این کشور با میانجیگری سودان جنوبی در جوبا برگزار گشت و دو طرف درباره بسیاری از مسائل مورد اختلاف از جمله تقسیم ثروت به توافق رسیدند، اما مشارکت در قدرت همچنان مورد اختلاف خارطوم با گروه های مسلح سودانی است.

گروه های مسلح سودانی که وارد مذاکرات صلح با خارطوم شده اند، خواهان سکانداری 9 وزارتخانه هستند، اما دولت خارطوم با اعطای 4 وزارتخانه به آنها موافقت کرده است.

سخنگوی دولت انتقالی سودان با اشاره به انتشار خبرهایی در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی این کشور مبنی برانجام تغییرات در دولت خارطوم گفت: این اخبار صحت ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1200

به "ورود وزیران گروه های مسلح به دولت سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود وزیران گروه های مسلح به دولت سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید