پرداخت بیش از 17 هزار میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه

به گزارش مجله باهام، رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی استان کرمانشاه گفت: تاکنون بیش از 17هزار میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه پرداخت شده است.

پرداخت بیش از 17 هزار میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه

بهزاد جلیلیان در گفت و گو با خبرنگار مجله باهام، تعداد کل پرونده های تسهیلات زلزله زدگان ارجاع شده به بانک های استان را 146 هزار و 467 مورد با رقم بیش از 21 هزار و 800 میلیارد ریال گفت.

وی اضافه کرد: از این تعداد 143 هزار و 482 پرونده با رقم 20 هزار و 5252 میلیارد ریال انعقاد قرار داد شده است.

رئیس امور شعب بانک ملی استان کرمانشاه تعداد پرونده هایی که تسهیلات آنها پرداخت شده را نیز 138 هزار و 387 مورد با رقم 17 هزار و 535 میلیارد ریال گفت.

وی عمده تسهیلات پرداخت شده را نیز مربوط به بانک مسکن با بیش از 46 هزار مورد و بانک ملی با بیش از 30 هزار مورد گفت.

به گفته جلیلیان، تسهیلات پرداخت شده شامل وام بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی، تعمیرات مسکن روستایی و شهری، مقاوم سازی و تسهیلات قرض الحسنه خرید کالا شهری و روستایی است.

وی با بیان اینکه پرونده هایی که انعقاد قرارداد شدند از نظر بانک کار پرداخت تسهیلات آنها به انتها رسیده، یادآوری کرد: روند پرداخت با نظارت بنیاد مسکن صورت می گیرد تا تسهیلاتی که پرداخت می شود صرفا برای بازسازی هزینه شود.

رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دپو پرونده ای که در انتظار پرداخت تسهیلات باشد نداریم، گفت: منتظر هستیم مابتفاوت تسهیلاتی که اضافه شده را نیز برای پرداخت به ما اعلام کنند.

جلیلیان گفت: اکنون روند کار در شعب بانکی مناطق زلزله زده کاملا روی روال افتاده، اما در زمان اعلام مابتفاوت ها احتمالا دوباره به تقویت نیروهای بانکی شعب مناطق زلزله زده نیاز باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 97

به "پرداخت بیش از 17 هزار میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت بیش از 17 هزار میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید