پیش بینی شرایط کرونا در نوروز 1400، معاون وزیر بهداشت: سال جاری درگیر آنفلوانزا نشدیم

به گزارش مجله باهام، خبرنگاران : معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: کرونا باعث شد سال جاری شیوع آنفلوانزا را نداشته باشیم.

پیش بینی شرایط کرونا در نوروز 1400، معاون وزیر بهداشت: سال جاری درگیر آنفلوانزا نشدیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، قاسم جان بابایی، با حضور در برنامه طبیب شبکه سه سیما، به دستاوردهای کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: این دستاوردها مدیون توجه مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی با اشاره به آثار مثبت پروتکل های بهداشتی در زندگی مردم، گفت: ما نباید به آسانی از کنار این دستاوردها عبور کنیم، چون این دستاوردها به آسانی به دست نیامده است.

جان بابایی ادامه داد: رعایت پروتکل ها باعث شده تا امسال در این فصل پیک دوم آنفلوانزا را نبینیم.

وی اضافه کرد: هر سال در این ایام شاهد پیک دوم آنفلوانزا بودیم، اما رعایت پروتکل های بهداشتی باعث شد تا شاهد شیوع این بیماری در امسال نباشیم.

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: پیک اول آنفلوانزا در آبان بروز می نماید و پیک دوم هم در این فصل از سال مشاهده می شد که امسال با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، پیک دوم را نداشتیم.

وی در ادامه به شرایط کرونا در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: اگر همین شرایط را در ماه های پایانی سریال داشته باشیم، می توان امیدوار بود نوروز 1400 شاهد بهتر شدن شرایط کرونایی بود.

معاون درمان وزارت بهداشت، با اشاره به شرایط مطلوب کشور در تأمین کیت های تشخیص کرونا، گفت: در روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، شرایط برای انجام تست، سخت و سخت بود. اما، امروز می توانیم ادعا کنیم که هیچ مسئله ای در انجام تست های تشخیصی نداریم.

وی با اشاره به رایگان بودن تست کرونا در مراکز 16 و 24 ساعته دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اضافه کرد: هموطنان باید نسبت به علائم این بیماری حساس باشند و تست بدهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1522

به "پیش بینی شرایط کرونا در نوروز 1400، معاون وزیر بهداشت: سال جاری درگیر آنفلوانزا نشدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط کرونا در نوروز 1400، معاون وزیر بهداشت: سال جاری درگیر آنفلوانزا نشدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید