کره شمالی: آزمایش های موشکی تازه از دو قطار انجام شدند

به گزارش مجله باهام، رسانه دولتی کره شمالی خاطرنشان کرد در آزمایش موشکی نو این کشور، دو فروند موشک راهنمایی شونده از داخل قطار شلیک شدند و با دقت به اهداف خود اصابت کردند.

کره شمالی: آزمایش های موشکی تازه از دو قطار انجام شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت کره شمالی روز شنبه گفت که یگان موشکی مستقر در راه آهن این کشور، در تمرین تازه خود برای شلیک، دو موشک راهنمایی شونده تاکتیکی به هدفی در دریای شرقی پرتاب نموده است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) گزارش داد که این واحد در استان پیونگان شمالی در مرز چین این رزمایش را با هدف آنالیز و سنجش مهارت و دقت در فرایندهای عملیاتی خود برگزار کرد.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، این دومین آزمایش موشکی کره شمالی با استفاده از سکوی پرتاب ریلی از زمان آزمایش قبلی آن در ماه سپتامبر، و سومین نمایش قدرت این کشور در امسال میلادی است.

رسانه کره شمالی نوشت: یگان [موشکی ریلی] صبح روز آدینه قبل از حرکت سریع به سمت محل شلیک، از ستاد کل ارتش دستوری برای انجام سریع مأموریت قدرت آتش دریافت کرد و با دو موشک راهنمایی شونده تاکتیکی اهداف مشخص شده در دریای شرقی کره را هدف قرار داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: شرایط رزمی این یگان نشان دهنده قدرت مانور و نرخ بالای ضربات در تمرین بود. موضوع راه اندازی سیستم عملیات موشکی ریلی مناسب در سراسر کشور و یافتن راه هایی برای تکمیل روش های جنگی سبک ما با موشک های ریلی مورد بحث نهاده شد.

به نوشته کی سی اِن اِی، این رزمایش تحت نظارت افسران فرماندهی ارتش کره شمالی و مقامات برجسته آموزشگاه علوم دفاعی انجام شد.

روز آدینه بود که ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اظهار داشت که کره شمالی دو پرتابه نامشخص را به سمت دریای شرقی شلیک نموده است.

پیش از این، وزارت خارجه کره شمالی با بیان اینکه آزمایش های موشکی این کشور تمرینی برای دفاع از خود است، گفت تحریم های تازه آمریکا نشان دهنده نیات خصمانه واشنگتن برای انزوا و اختناق پیونگ یانگ است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2134

به "کره شمالی: آزمایش های موشکی تازه از دو قطار انجام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: آزمایش های موشکی تازه از دو قطار انجام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید