یاری میلیارد دلاری بلومبرگ به بایدن برای شکست دادن ترامپ

به گزارش مجله باهام، مایک بلومبرگ تصمیم دارد تا با استفاده از قدرت و ثروت خود به پیروزی جو بایدن در مقابل ترامپ در فلوریدا یاری کند.

یاری میلیارد دلاری بلومبرگ به بایدن برای شکست دادن ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از آن که ترامپ وعده داد که ممکن است از بودجه شخصی خود در رقابت انتخاباتی استفاده کند، بلومبرگ به عنوان یکی از مخالفان ثروتمند ترامپ به یاری دموکرات ها شتافت تا آنها بتوانند به شکل بهتری در ایالت های تاثیرگذار در انتخابات ظاهر شوند.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از کوین شیکی، مشاور بلومبرگ نوشت: رای گیری از 24 سپتامبر در فلوریدا شروع می گردد، بنابراین احتیاج به تزریق سریع سرمایه واقعی در آن ایالت یک احتیاج فوری است.

بلومبرگ از سال 2002 تا 2013 به عنوان شهردار نیویورک فعالیت نموده و مدت کوتاهی هم به عنوان نامزد دموکرات در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 حضور داشته است.

گفته می گردد که وی بیش از یک میلیارد دلار از ثروت شخصی خود را در کوشش برای به دست آوردن نامزدی حزب خرج نموده است اما پس از یک شکست مبارزات انتخاباتی خود را در ماه مارس به حالت تعلیق درآورد. او در نهایت حمایت خود را از جو بایدن اظهار داشت، کسی که سمت معاونت رئیس جمهور در زمان باراک اوباما را بر عهده داشته و اکنون امید دموکرات ها دررسیدن به ریاست جمهوری آمریکا است.

دقیقا تعیین نیست که شهردار سابق نیویورک که ارزش خالص دارایی وی بیش از 50 میلیارد دلار است چه مبلغی را برای مبارزات انتخاباتی بایدن فراهم می نماید.

به نظر می رسد تزریق گسترده پول نقد یک کوشش همه جانبه برای پیشی دریافت از ترامپ در فلوریدا به عنوان یکی از ایالت های تاثیرگذار در این رقابت حیاتی است. از نظر تاریخی، هیچ جمهوری خواهی نتوانسته است بدون پیروزی در فلوریدا به کاخ سفید راه یابد.

ترامپ هم در مقابل اظهار داشت که در صورت لزوم ممکن است از سرمایه شخصی خودش خرج کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1322

به "یاری میلیارد دلاری بلومبرگ به بایدن برای شکست دادن ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری میلیارد دلاری بلومبرگ به بایدن برای شکست دادن ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید