20 هزار نفر از کادر درمان فرانسه به کووید-19 مبتلا شدند

به گزارش مجله باهام، روزنامه لیبراسیون به نقل از تارنمای رسمی سازمان سلامت عمومی فرانسه گزارش داد، شمار افراد شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی فرانسه که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، از مرز 20 هزار نفر گذشت.

20 هزار نفر از کادر درمان فرانسه به کووید-19 مبتلا شدند

به نوشته این روزنامه فرانسوی، پروژه سرشماری از کارکنان مراکز بهداشت و درمان دولتی و خصوصی فرانسه که به بیماری کووید-19 مبتلا شدند، به ابتکار سازمان سلامت عمومی، زیرمجموعه وزارت بهداشت فرانسه و با همکاری کارگروه مطالعاتی میزان ریسک ابتلای کادر پزشکی و درمانی به بیماری های عفونی و پشتیبانی مرکز پیشگیری از ابتلای کادر درمانی به بیماری های عفونی از اول مارس (11 اسفند) کلید خورد.

بر اساس آخرین سرشماری که 7 می (18 اردیبهشت) در تارنمای رسمی سازمان سلامت عمومی فرانسه منتشر شد، 21 هزار و 142 نفر نفر از کادر پزشکی و درمانی فرانسه به کووید-19 مبتلا شده اند که از این تعداد 6093 پرستار، 5274 نفر از مراقبان سلامت و 2021 پزشک اختصاص دارد؛ به عبارتی، 85 درصد مبتلایان مربوط به متخصصان حوزه سلامت، 10 درصد آنها پرسنل غیرمتخصص در این حوزه هستند و 5 درصد به جامانده به طبقه بندی حرفه ای خاصی تعلق ندارد.

همچنین در این گزارش 10 مورد فوتی اعلام شده که شامل سه پزشک، دو نفر از کادر درمانی و پنج نفر از پرسنل غیر متخصص حوزه سلامت است.

سازمان سلامت عمومی فرانسه در گزارش خود اظهار داشت، اطلاعات و داده های سرشماری اخیر براساس مجموع افرادی که آزمایش کرونای (سی پی آر) آنها مثبت اعلام شده و همچنین افرادی که علائم بالینی و یا سابقه تماس با افراد آلوده داشتند، گردآوری شده است.

به نوشته روزنامه فرانسوی لیبراسیون، سازمان نظام پرستاری فرانسه از مدتها پیش پروژه سرشماری پرستاران مبتلا شده و یا فوت شده در اثر شیوع کرونا را به دلیل پرخطر بودن این حرفه و کمبود تجهیزات پزشکی از وزارت بهداشت این کشور مطالبه نموده بود.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1107

به "20 هزار نفر از کادر درمان فرانسه به کووید-19 مبتلا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 هزار نفر از کادر درمان فرانسه به کووید-19 مبتلا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید