24 هزار واحد مسکونی با همکاری مهندسان ایلامی در عراق ساخته می گردد

به گزارش مجله باهام، خبرنگاران: رئیس سازمان نظام مهندسی ایلام گفت: 24 هزار واحد مسکونی با همکاری مهندسان ایلامی در استان واسط عراق ساخته می گردد.

24 هزار واحد مسکونی با همکاری مهندسان ایلامی در عراق ساخته می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران از ایلام، منصور بهادری در ملاقات مشترک روسای سازمان های نظام مهندسی ایلام و عراق اظهار کرد: با آنالیز شرایط تجاری دنیا معاصر مشاهده می گردد که به تدریج، به موازات صادرات کالا، صدور خدمات نیز رایج شده است به طوری که در سال میلادی گذشته 7.16 درصد از کل صادرات دنیا مربوط به صدور خدمات بوده است.

وی اضافه کرد: در راستای تفاهم نامه اخیری که بین سازمان های نظام مهندسی استان ایلام و واسط عراق امضا شده است 24 هزار واحد آپارتمانی، 44 باب مدرسه، چندین بیمارستان عظیم، تاسیسات شهری و پروژه های راه سازی در استان واسط عراق با مشارکت و همکاری سازمان نظام مهندسی استان ایلام ساخته می گردد.

بهادری به توانمندی های مهندسین ایرانی اشاره و توضیح داد: در زمینه صدور خدمات مهندسی،کشور ایران، رتبه هشتم دنیا را دارا است با سهمی معادل 95 میلیارد دلار در بازار دنیای که این مقدار با عقد تفاهمنامه هایی چون توافق اخیر سازمان نظام مهندسی استان ایلام، مدام در حال افزایش است.

وی اضافه کرد: در راستای نیل به اهداف عالیه و توسعه استان، سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام با توجه به تحولات مالی دنیا عزم خود را به منظور صدور خدمات فنی و مهندسی جزم کرد و پس از آنالیز بازارهای هدف، کشور عراق به علت مرز زمینی مشترک، اشتراکات تاریخی و فرهنگی فراوان، تسلط نسبی به زبان و اقلیم منطقه و احتیاج این کشور به بازسازی و ترمیم و اخذ وام از صندوق بین المللی پول در سال 2010 با حمایت رئیس سازمان نظام مهندسی کشور و همچنین استاندار ایلام اقدام به رایزنی با مسئولان واسط عراق و نهایتا امضای تفاهم نامه همکاری پرداخت.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان ایلام توضیح داد: هیئت عراقی در شهریور ماه جاری از مرز زمینی مهران به استان وارد شد و در مدت اقامت آنها ترتیب بازدید از پروژه های مسکن مهر، مدارس استان، میادین شهر، بیمارستان ها و راه های مواصلاتی ایلام فراهم شد تا هیئت عراقی با توان مهندسی و اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام آشنا گردد و تفاهمنامه ای مابین دو طرف با موضوع موضوعاتی چون، تاسیس دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام در مرکز استان واسط، ترویج خدمات فنی و مهندسی در زمینه های مشاوره، طراحی، نظارت، صدور اکیپ های اجرایی و مصالح ساختمانی، برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی مشترک و دعوت از شرکت های دارای صلاحیت ایلامی در مناقضات استان واسط عراق، منعقد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 985

به "24 هزار واحد مسکونی با همکاری مهندسان ایلامی در عراق ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 هزار واحد مسکونی با همکاری مهندسان ایلامی در عراق ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید