آشنایی با شرایط رقبای تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش مجله باهام، با برگزاری مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا شرایط کنونی نمایندگان ایران در این مسابقات تعیین شد.

آشنایی با شرایط رقبای تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

از وبلاگ ساعت هیراد دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، قرعه کشی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2020 امروز (سه شنبه) در کوالالامپور برگزار برگزار گردید و تیم های ایرانی حریفان خود را شناختند. پرسپولیس و سپاهان به صورت مستقیم در مرحله گروهی قرار گرفتند، اما استقلال و شهر خودرو باید دو بازی در مرحله پلی آف برگزار نموده و در صورت فزونی وارد مرحله گروهی خواهند شد.

گروه A: الوحده امارات- الشرطه عراق- برنده پلی آف الریان قطر با (برنده الفیصلی اردن -الکویت کویت با استقلال) و برنده پلی آف الاهلی عربستان با (برنده لوکوموتیو ازبکستان و استقلال تاجیکستان)

استقلال ابتدا باید اول بهمن در استادیوم آزادی به مصاف برنده الفیصلی اردن با الکویت کویت برود و در صورت فزونی در این ملاقات، 8 بهمن در دومین بازی مرحله پلی آف با الریان در قطر ملاقات داشته باشد. الفیصلی اردن فصل گذشته در لیگ کشور خود در صندلی دوم قرار گرفته بود. الکویت نیز در لیگ این کشور در صندلی نخست واقع شده است و بخت اول برای قهرمانی است. الریان قطر حریف دوم استقلال در صورت عبور از مرحله اول است. الریان در لیگ ستارگان قطر در صندلی دوم قرار گرفته و با الدحیل رقابت نزدیکی دارد.

الوحده امارات در رده ششم لیگ امارات واقع شده است. الشرطه در لیگ عراق که به تازگی به دلیل شرایط این کشور تعطیل شده، در رده دوازدهم است و البته فاصله امتیازی کمی با صدر جدول دارد. برنده الاهلی عربستان و لوکوموتیو نیز دیگر تیم گروه A را تشکیل می دهند. اگر چه الاهلی در رده سوم لیگ عربستان قرار گرفته، اما هم امتیاز با الهلال و النصر بوده و تنها به خاطر تفاضل گل در این رده ایستاده است. لوکوموتیو نیز در رده دوم لیگ ازبکستان واقع شده است.

گروه B: الهلال عربستان- شباب الاهلی امارات- پاختاکور ازبکستان- برنده پلی آف السیلیه قطر با (چنای سیتی هند -الرفاع بحرین - شهر خودرو)

شهر خودرو همانند استقلال باید دو ملاقات در مرحله پلی آف برگزار کند. شاگردان یحیی گل محمدی اول بهمن با برنده ملاقات چنای سیتی هند با الرفاع بحرین در مشهد بازی خواهند کرد و در صورت پیروزی روز 8 بهمن میهمان السیلیه قطر خواهند بود.

حریفان شهر خودرو در مرحله پلی آف خیلی در لیگ های خود صندلی خوبی ندارند، اما این تیم در صورت صعود به مرحله گروهی، باید با رقیبان قدرتمندی رقابت کند. الهلال قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا در لیگ عربستان در صندلی نخست واقع شده است. شباب الاهلی در رده دوم لیگ امارات است. پاختاکور در رده اول لیگ ازبکستان بوده و پیش از این قهرمانی اش را مسجل نموده است.

گروه C: الدحیل قطر- التعاون عربستان- الشارجه امارات- پرسپولیس

پرسپولیس به عنوان قهرمان ایران در این گروه قرار گرفته است. الدحیل در لیگ ستارگان قطر در صندلی نخست ایستاده و التعاون عربستان نیز در رده چهارم لیگ کشور خود قرار گرفته است. الشارجه نماینده امارات در لیگ این کشور در صندلی نخست بوده و بخت اول قهرمانی به شمار می رود.

گروه D: سپاهان - السد قطر- النصر عربستان- برنده پلی آف (العین امارات - بنیادکار ازبکستان -الزوراء عراق)

سپاهان به عنوان تیم دوم لیگ هجدهم در این گروه واقع شده است. السد در لیگ قطر با دو بازی کمتر به نسبت حریفان خود در رده چهارم ایستاده است. النصر عربستان به دلیل تفاضل گل در رده دوم قرار گرفته و رقابت نزدیکی با الهلال برای قهرمانی دارد. العین امارات در رده سوم و بنیادکار نیز در همین رده لیگ کشور واقع شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 696

به "آشنایی با شرایط رقبای تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با شرایط رقبای تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با شرایط رقبای تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید