اشتباهات داوری بیشتر به ضرر استقلال بوده یا به نفع این تیم؟

به گزارش مجله باهام، به گزارش خبرنگاران، ایسنا نوشت: تیم فوتبال استقلال این روز ها با چالش داوری و عملکرد داوران در بازی های این تیم روبرو شده است؛ چالشی که باعث شد سرمربی آبی پوشان مرکز در نشست خبری پس از بازی با آلومینیوم اراک در هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر خطاب به داوری اظهارات تندی را مطرح کند.

اشتباهات داوری بیشتر به ضرر استقلال بوده یا به نفع این تیم؟

مجیدی درباره عملکرد داوری گفت: برای من جای سوال است. واقعا مشکل شما با استقلال چیست؟ با فرد است یا طرفدار؟ عظیم ترین داوران جهان اشتباه می نمایند، اما چرا همه اشتباهات برای استقلال است؟ هر هفته یک اشتباه رخ می دهد. چرا باید گل سالم ما مردود اعلام گردد.

جنجال های داوری و مسائلی که استقلال با آن دست و پنجه نرم می نماید، باعث شد سری به عملکرد داوران در 9 بازی اخیری که مجیدی به نام سرمربی استقلال روی نیمکت نشسته است بزنیم. در این گزارش قرار است تعیین گردد که مجیدی و شاگردانش چقدر از عملکرد داوری سود یا ضرر نموده اند.

هفته هفدهم؛ استقلال - فولاد

در این بازی به زعم کارشناسان داوری، تنها نکته مهم و برجسته بازی، پنالتی منجر به گل آبی پوشان مرکز در دقیقه 82 بود که کارشناسان داوری تصمیم داور را مبنی بر اعلام پنالتی درست قلمداد کردند و در این بازی استقلال از عملکرد داور ضرر نکرد.

بدون سود و ضرر

هفته هجدهم؛ استقلال - ماشین سازی

این مسابقه با فزونی 2 بر صفر آبی پوشان مرکز به سرانجام رسید. تنها صحنه بحث برانگیزی که در این بازی وجود داشت، برخورد حبیب گردانی با مهدی قایدی در دقیقه 64 در محوطه جریمه ماشین سازی بود که بیشتر کارشناسان داوری ضمن پنالتی دانستن آن صحنه، معتقد بودند که مدافع ماشین سازی باید با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج می شد.

یک پنالتی؛ ضرر

هفته نوزدهم؛ استقلال - پیکان

آبی پوشان در این بازی به تساوی بدون گل دست یافتند. تنها صحنه مشکوک این بازی در دقیقه 27 رخ داد و بیشتر کارشناسان داوری معتقد بودند که مسعود ریگی در محوطه جریمه، رضا جبیره بازیکن پیکان را سرنگون نموده و باید در این این صحنه پنالتی اعلام می شد.

یک پنالتی؛ سود

هفته بیستم؛ استقلال - صنعت نفت آبادان

داور این بازی یکی از پر اشتباه ترین روز های خود را در این بازی پشت سر گذاشت. بنا بر نظرات کارشناسان داوری، تصمیم های داور در این بازی، باعث شد دو تیم موقعیت های خوبی را از دست بدهند، اما یکی از دو صحنه بحث برانگیز این بازی، خطا روی مهدی قایدی در دقیقه 34 در محوطه جریمه صنعت نفت آبادان بود که با توجه به نظر کارشناسان، داور به اشتباه به مهدی قایدی کارت زرد نشان داد در حالی که باید این صحنه را پنالتی اعلام می کرد. بعلاوه گلی که آبی پوشان در دقیقه 74 به ثمر رساندند و داور این گل را آفساید گفت، بنا به نظرات کارشناسان داوری، سالم بود و تصمیم داور در این صحنه هم اشتباه بوده است.

یک پنالتی و یک گل؛ ضرر

هفته بیست و یکم؛ استقلال - پدیده

در این بازی با توجه به نظر کارشناسان داوری، به غیر از چند صحنه جزئی که تاثیری در فرایند بازی نداشت، داور تصمیم جنجالی ای نداشت که نتیجه بازی را تغییر دهد. آبی پوشان این بازی در نهایت با نتیجه 2 بر صفر با پیروزی پشت سر گذاشتند.

بدون سود و ضرر

هفته بیست و دوم؛ استقلال - ذوب آهن

این بازی با شکست 2 بر صفر استقلال همراه شد. تنها صحنه ای که شاید استقلال را با شکست سنگین تری روبرو می کرد برخورد بازیکن ذوب آهن با مدافع استقلال در محوطه جریمه آبی ها در نیمه اول بود که برخی از کارشناسان داوری معتقد بودند این صحنه پنالتی بوده و برخی هم تصمیم داور را مبنی بر ادامه بازی درست قلمداد کردند.

یک پنالتی؛ سود

هفته بیست و سوم؛ استقلال - پرسپولیس

داربی 95 مرکز که با شکست یک بر صفر آبی پوشان همراه شد، یک صحنه بسیار جنجالی داشت که در دقیقه 3 امیری و قایدی در محوطه جریمه پرسپولیس برخوردی داشتند که داور در این صحنه حکم به ادامه بازی داد. این موقعیت را بیشتر کارشناسان داوری پنالتی گفتند و معتقد بودند که داور در این صحنه کاملا اشتباه نموده است. بسیاری از بازیکنان و مربیان و بعلاوه طرفداران استقلال معتقد بودند اگر این صحنه پنالتی اعلام می شد، شاید فرایند بازی تغییر پیدا می کرد.

یک پنالتی؛ ضرر

هفته بیست و چهارم؛ استقلال - گل گهر سیرجان

شاگردان مجیدی در این بازی پیروز شدند گل گهر را با 2 گل شکست دهند. تنها صحنه مشکوک این بازی در دقیقه 52 رخ داد و برخورد بازیکن گل گهر با مدافع استقلال در محوطه جریمه، باعث شد بازیکنان دست خود را به نشانه پنالتی بالا ببرند، اما داور تصمیم به ادامه بازی گرفت. در این صحنه، نیمی از کارشناسان داوری معتقدند داور باید پنالتی گفت، اما نیم دیگری از کارشناسان تصمیم داور را مبنی بر ادامه بازی درست قلمداد کردند.

یک پنالتی؛ سود

هفته بیست و پنجم؛ استقلال - آلومینیوم اراک

صحنه جنجالی این بازی در دقیقه 68 رخ داد، جایی که محمد نادری برای استقلال پیروز شد گلزنی کند، اما داور این صحنه را آفساید گفت. در این صحنه هم نظرات کارشناسان متفاوت بوده است. برخی از کارشناسان، دخالت مهدی قایدی را در ضربه آخر این صحنه، خطا گفتند و برخی دیگر از کارشناسان گل استقلال را به طور کامل سالم قلمداد کردند. حدود 10 دقیقه پیش از این صحنه، اما لمس توپ با دست به وسیله مدافع استقلال از نگاه بسیاری از کارشناسان داوری پنالتی بود و برخی هم معتقد بودند که تصمیم داور در اعلام نکردن پنالتی به سود آلومینیوم، درست بوده است.

یک پنالتی؛ سود و یک گل؛ ضرر

بنابراین و با استناد به نظر کارشناسان داوری، استقلال در 9 بازی با راهنمایی فرهاد مجیدی، به میزان 3 پنالتی و 2 گل از داوری ضرر نموده و به میزان 4 پنالتی هم از تصمیمات داوران سود برده است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1840

به "اشتباهات داوری بیشتر به ضرر استقلال بوده یا به نفع این تیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهات داوری بیشتر به ضرر استقلال بوده یا به نفع این تیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید