باز هم 8 آذر؛ باز هم جواد خیابانی؟

به گزارش مجله باهام، خبرنگاران: تیم ملی کشورمان در سومین بازی اش در رقابت های جام جهانی 2022 از ساعت 22:30 امشب در دوحه به مصاف آمریکا می رود. این یک بازی مرگ و زندگی است، چون به صورت قطعی حداقل یکی از دو تیم حاضر در استادیوم الثمامه امشب با جام جهانی خداحافظی می نمایند.

باز هم 8 آذر؛ باز هم جواد خیابانی؟

به گزارش خبرنگاران، ایران و آمریکا هر دو شانس صعود دارند و می توانند با پیروزی در ایرن ملاقات به دور بعدی صعود نمایند. گرچه شانس ایران برای صعود بیشتر است چرا که حتی یک تساوی هم می تواند شاگردان کی روش را به دور بعدی برساند.

این ملاقات اگرچه یادآور خاطره زیبای اولین برد تاریخ ایران در ادوار جام جهانی در سال 98 است، اما یه تقابل تاریخی مجذوب کننده دیگر هم دارد. آن هم اینکه این بازی در 8 آذر برگزار می گردد و این تاریخ برای فوتبال دوستان ایرانی همواره یادآور روز تاریخی صعود ایران به جام جهانی فرانسه است. ایران در 8 آذر 1376 با خلق حماسه ملبورن و ثبت تساوی 2-2 برابر استرالیا خودش را به ججام جهانی رساند. بی شک آن روز یکی از روز هایی تاریخی بود که همه ایرانی ها با هم شاد بودند. یاد و خاطره آن بازی و گزارش حماسی جواد خیابانی در آن روز همواره با ایرانی ها بوده.

بیست و پنج سال بعد از آن بازی یکبار دیگر ایران در 8 آذر شاهد یک ملاقات حساس و نفسگیر است. از قضا گزارش این بازی هم به جواد خیابانی رسیده است. گرچه خیابانی در این سال ها دیگر یک گزارشگر با مقوبلیت و محبوبیت عمومی نیست و از روز های اوجش فاصله دارد با این حال احتمالا انتخاب او برای گزارش این بازی امیدی است که برای تکرار حماسه ملبورن وجود دارد. امید به یک شادی جمعی که مدت هاست ایرانی ها تجربه اش ننموده اند.

همانطور که جواد خیابانی دیگر گزارشگر سال 76 نیست جامعه ایرانی هم دیگر جامعه دهه هفتاد نیست. تغییرات زیادی نموده و برون داد همین تغییرات را می توان در اتفاقات اخیر هم دید.

هگل جایی می گوید که همۀ رویداد ها و شخصیت ها در تاریخ دوبار رخ می دهند. او البته با کمی مکث حرفش را چنین تکمیل می نماید: نخست به قامت تراژدی، بار دوم به قامت کمدی. ما از صعود دراماتیک ملبورن گذشتیم. امشب و در دوحه چه چیزی در انتظارمان است؟

منبع: فرارو
انتشار: 8 آذر 1401 بروزرسانی: 8 آذر 1401 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2276

به "باز هم 8 آذر؛ باز هم جواد خیابانی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز هم 8 آذر؛ باز هم جواد خیابانی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید