هفتمین دوره بازیهای نظامی دنیا در وو هان چین گشایش یافت

به گزارش مجله باهام به نقل از رادیو بین المللی چین، شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب، رییس جمهور و رییس کمیسیون نظامی مرکزی چین در آئین گشایش حضور یافت و گشایش بازیها را اعلام نمود: من گشایش هفتمین بازیهای نظامیان جهانی را اعلام می کنم!

هفتمین دوره بازیهای نظامی دنیا در وو هان چین گشایش یافت

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

وزیران دفاع، روسای ستاد کل ارتش و وابستگان نظامی سفارتهای کشورهای مختلف در آئین گشایش حضور داشتند.

این نخستین بار است که بازیهای نظامی دنیا در 24 سالی که از زمان آغازش می گذرد، در چین برگزار می گردد. در این بازیهای ده روزه که شعار اصلی آن اشتراک و دوستی و مشارکت در برقراری صلح است، در مجموع 329 بخش از 27 رشته مانند تیراندازی، شنا، دو و میدانی و بسکتبال وجود دارد و از میان آنها، پنج ماده نیروی هوایی، پنج ماده نظامی، پنج ماده نیروی دریایی، دو صحرایی جهت یابی و چتربازی جزو پروژه های ویژۀ نظامی است. این بازیها همچنین بیشترین بخشهای مسابقه را در تاریخ برگزاری این مسابقات دارد.

دور کنونی بازیهای نظامی دنیای ویژگیهای چینی همه جانبه ای را نمایان خواهد نمود. برای مثال، اولین بار خواهد بود که مسابقات در خارج از اردوگاه نظامی برگزار می گردد، اولین بار خواهد بود که برای برگزاری مسابقات دهکده بازیهای نظامی ساخته شده و همچنین اولین بار خواهد بود که همۀ مسابقات در یک شهر برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 472

به "هفتمین دوره بازیهای نظامی دنیا در وو هان چین گشایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین دوره بازیهای نظامی دنیا در وو هان چین گشایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید