3.5 درصد جمعیت کرمانشاه ورزشکارهستند

به گزارش مجله باهام، وحید خسروی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: تعداد ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده ورزشی به عنوان یکی از ملاک های ارزیابی استان ها در توسعه ورزش به شمار می رود.

3.5 درصد جمعیت کرمانشاه ورزشکارهستند

وی اضافه نمود: استان ما نیز با توجه برخورداری از ظرفیت و زیر ساخت های ورزشی و نوع فرهنگ حاکم بر استان در جذب ورزشکاران موفق بوده است.

دبیر هیئت پزشکی_ورزشی استان کرمانشاه از وجود 369 مجموعه ورزشی و 501 باشگاه ورزشی در سطح استان در قالب 48 رشته ورزشی اطلاع داد و گفت:شمار ورزشکاران استان 70 هزار و 36 نفر است که شهرستان کرمانشاه با41 هزار و 205 نفر بیشترین تعداد ورزشکاران را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه 3.5 درصد جمعیت استان در اماکن دارای مجوز و زیر نظر مربی ورزش می نمایند بیان نمود: در مجموع کرمانشاه از نظر شاخص ورزشی از صندلی خوبی برخوردار است.

به گفته خسروی بیشترین تمایل مردم به رشته هایی نظیر فوتبال،ژیمناستیک، تکواندو، کشتی، والیبال، ورزش همگانی، بومی و محلی، شنا و بدنسازی است که برخی ریشه در جذابیت های رسانه ای و برخی تعداد ورزشکاران موفق و زیرساختهای موجود دارد.

وی با بیان اینکه بیمه ورزشی ضامن سلامت ورزشکاران است، عنوان داشت: در موفقیت ورزشکاران عوامل مختلفی نقش دارد که در این میان حوزه پزشکی ورزشی نقش مهمی را ایفا می نماید و خدماتی شامل پرداخت هزینه های درمانی در قالب بیمه ورزشی، خدمات کلینیک تخصصی، فیزیوتراپی و کاشورزه های ورزشی ارائه می دهد.

دبیر هیئت پزشکی_ورزشی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هدف ما پشتیبانی از ورزش قهرمانی و حمایت از سلامت همگانی است گفت: در مسابقات آسیایی جاکارتا 11.2 درصد کل مدال های کشور به کرمانشاه با ده مدال اختصاص یافت و در مسابقات پارالمپیک آسیایی نیز از 6 نفر اعزامی چهار نفر موفق به کسب مدال شدند.

وی اضافه نمود: همچنین سالیانه 300 نفر از ورزشکاران کرمانشاهی در اردوهای تیم ملی حضور می یابند و بین 50 تا 60 عنوان آسیایی، جهانی و بین المللی کسب می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 75

به "3.5 درصد جمعیت کرمانشاه ورزشکارهستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3.5 درصد جمعیت کرمانشاه ورزشکارهستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید