ارتفاع موج در خلیج فارس به 3 متر می رسد

به گزارش مجله باهام، خبرنگاران/بوشهر هواشناسی بوشهر در اطلاعیه های ویژه هواشناسی کشاورزی و دریایی شرایط جوی و دریایی مورد انتظار را به صورت افزایش نسبی و کاهش ناگهانی و شدید دما توصیف کرده است.

ارتفاع موج در خلیج فارس به 3 متر می رسد

طبق اعلام هواشناسی از روز چهارشنبه 16 بهمن ماه تا روز شنبه 19 بهمن به سبب نفوذ یک توده هوای گرم دمای هوا 4 تا 7 درجه گرمتر می شود و روزهای پنج شنبه و جمعه افزایش دمای هوا نمود بیشتری دارد.

همچنین از روز یکشنبه 20 بهمن ماه تا انتها هفته آینده با نفوذ یک توده هوای بسیار سرد دمای هوا 8 تا 15 درجه کاهش می یابد.

پیش بینی می شود کاهش دما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شدت بیشتری یابد و در برخی نقاط مرتفع استان دمای هوا به آستانه صفر درجه سلسیوس و یا دمای منفی برسد.

به گزارش مجله باهام، افزایش دما از روز چهارشنبه تا روز شنبه هفته پیش رو و سپس کاهش ناگهانی و محسوس دما از روز یکشنبه تا پنج شنبه پیش بینی شده است.

نوع مخاطره در هفته پیش رو سرمازدگی و یخ زدگی در باغات، مزارع، گلخانه ها و واحدهای تولیدی دامی در سطح استان اعلام شده که اثر آن یخزدگی و ایجاد خسارت به محصولات زراعی و باغی، سرمازدگی و ایجاد خسارت به گلخانه ها، دامداری ها، مرغداری ها و زنبورداری است.

توصیه می شود

- با توجه به کاهش ناگهانی و قابل ملاحظه دما و ایجاد سرمازدگی و یخزدگی در مزارع، باغات، واحدهای تولیدی دامی و زراعی، توصیه اکید می شود که تمهیدات لازم نسبت به حفاظت از محصولات کشاورزی و دامی اندیشیده شود.

اطلاعیه هواشناسی بوشهر چهارشنبه مورخ 16 بهمن ماه ویژه هواشناسی دریایی:

از اواخر روز جمعه 18 بهمن ماه و طی روز شنبه تا روز پنج شنبه به سبب وزش باد شدید، خلیج فارس کاملاً مواج و طوفانی پیش بینی می شود.

انتظار می رود طی این مدت سرعت وزش باد به بیش از 50 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج تا 3 متر افزایش یابد.

زمان شروع: روز شنبه 19 بهمن 98

نوع مخاطره: وزش باد شدید

منطقه اثر: سواحل استان و خلیج فارس

زمان انتها: پنج شنبه 24 بهمن 98

اثر مخاطره: افزایش ارتفاع موج تا حدود 3 متر

توصیه می شود

- به سبب وزش باد شدید و تلاطم شدید دریا، از ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی و مسافری طی این مدت اجتناب شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 فروردین 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 847

به "ارتفاع موج در خلیج فارس به 3 متر می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتفاع موج در خلیج فارس به 3 متر می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید