اخبار صنعت

مرکل: اتحادیه اروپا تعرفه های گمرکی آمریکا را تلافی می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آنگلا مرکل روز یکشنبه ضمن ابراز تأسف از تصمیم غیرمنتظره دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در عدم حمایت از اعلامیه رسمی گروه جی7، گفت که اتحادیه اروپا همچون کانادا علیه تعرفه های اِعمالی آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم،...

25 آبان 1398

سرمایه گذاران عمانی فردا در تهران

رییس منطقه مالی دُقم عمان صبح فردا، به همراه هیاتی 16 نفره از سازمان منطقه ویژه مالی، سازمان سرمایه گذاری و توسعه صادرات، شرکت نفت، وزارت کشاورزی و شیلات و همچنین فعالانی از حوزه گردشگری و حمل و نقل این کشور به ایران می آید.

22 آبان 1398

حقایقی جالب در خصوص تایلند که شگفت زده خواهید شد ، بخش دوم

دانستنی هایی از واقعیات تایلندحتما می دانستید کشور تایلند که به طور رسمی به عنوان پادشاهی تایلند شناخته می گردد قبلا دارای نام سیام (Siam) بوده است. این کشوری در مرکز جنوب شرق آسیا و در شبه جزیره هندوچین بوده که از 76 استان تشکیل شده است. مساحت این کشور 513120...

18 آبان 1398

چهار معمار مالی آسیا را بشناسید

کشورهای ترکیه، هندوستان، تایوان و سنگاپور را می توان در دسته کشورهایی قرار داد که طی نیم قرن گذشته توانسته اند با شتاب گیری در جهت توسعه از یک وضعیت ناخوشایند به وضعیت مطلوب کوچ نمایند.

17 آبان 1398

صدور شناسنامه انرژی ساختمان درآینده نزدیک

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تأکید بر اولویت مدیریت مصرف انرژی در ساختمان ها از صدور شناسنامه انرژی ساختمان درآینده نزدیک خبر داد.

15 آبان 1398

سفر هیئت بلند پایه مالی ـ سرمایه گذاری از کشور عمان به چابهار

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار گفت: هیئت بلند پایه مالی ـ سرمایه گذاری از کشور عمان به چابهارسفر می نماید.

13 آبان 1398

ضربات مهلک انفجار بر پیکره اقتصاد تیانجین چین

انفجارهای پی در پی انبارهای صنعتی و نگهدارنده مواد شیمیایی و پرخطر در شهر تیانجین چین نه تنها جان بیش از 50 نفر را گرفت و بیش از 700 نفر را راهی بیمارستانها کرد، بلکه ضربات مرگباری نیز بر پیکره مالی این بندر وارد نموده است.

12 آبان 1398

چین از تجربه تحریم ایران در یاری به روسیه استفاده می نماید

خبرنگاران: یک نشریه هنگ کنگی با اشاره به شباهت تحریم های اعمالی بر روسیه و ایران اظهار داشت که بانکداران چینی می توانند همانند تجربه ایران، نیازمندی های روسیه را تأمین نموده و از این بابت منتفع شوند.

6 آبان 1398

ترامپ: کانادا بازارهایش را بر محصولات کشاورزی آمریکا باز کند

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز آدینه در پیامی توئیتری از کانادا خواست تا بازارهای این کشور را بر محصولات کشاورزی آمریکا باز نمایند.

3 آبان 1398

تجربیات پیروز تنظیم بازاری، کانادا چگونه به رتبه 5 صادرات غذا رسید؟

امید پیرهادی، عضو مرکز راهبردی غذا و کشاورزی دانشگاه تهران در تبادل نظر با خبرنگاران درباره نقش تجارت کشورهای دنیا، در تنظیم بازار محصولات کشاورزی و امکان استفاده از این تجارب در داخل کشور، گفت: یکی از کشورهایی که در زمینه تنظیم بازار پیروز عمل نموده...

29 مهر 1398

اسکات موریسون: باید از هرگونه تنش با ایران اجتناب شود

نخست وزیر استرالیا خواستار اجتناب از هر گونه تنش نظامی با ایران به بهانه حملات پهپادی یمن به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان شد.

26 مهر 1398

مبادلات ایران و چین 24 میلیارد دلار شد، تراز تجاری 9 میلیارد دلاری به نفع ایران

خبرنگاران: گمرک چین از مبادلات 24 میلیارد دلاری ایران و چین در 8 ماه نخست 2013 اطلاع داد و اعلام نمود تراز تجاری دو کشور در این مدت بیش از 9 میلیارد دلار به نفع ایران بوده است.

26 مهر 1398

سفر به تمدن هفت هزار ساله

شهرستان درگز یکی از باستانی ترین و قدیمی ترین مناطق زیبا ایران است که دیدن از این منطقه خای از لطف نیست.

25 مهر 1398

شهر تاریخی مالاکا، دیدنی مبهوت کننده در کشوری آسیایی

اغلب گردشگرانی که راهی کشور مالزی می شوند، مقصد گردشگری خود را پایتخت یعنی شهر کوالالامپور انتخاب می نمایند. در اینکه شهر کوالالامپور دارای جذابیت های فراوانی برای توریست ها و گردشگران است، شکی نیست اما شاید نداشتن اطلاعات دقیق و عدم آشنایی با تاریخ...

23 مهر 1398

دکتر مونسان در مراسم جشن انتخاب میبد به عنوان شهر جهانی زیلو: ایران سومین کشور فراوری کننده صنایع دستی و نخستین کشور در کسب عنوان های جهانی این صنعت است

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران سومین کشور فراوری کننده صنایع دستی و نخستین کشور در کسب عنوان های جهانی این صنعت است و این یک افتخار بزرگ برای ایران به حساب می آید.

22 مهر 1398

زنده سازی پیشه های پدری

پیشه های پدری یا به خاطر توسعه صنعت و علم از بین رفته اند یا دیگر فرصت و حالی نمانده است؛ با این حال در دنیایی که دائماً در حال تغییر است و با شیبی تند مدرنیته را پشت سر میگذارد عده ای ترمز مدرنیته زندگی خود را کشیده و در دنیای گردشگری خدمات بومی را...

21 مهر 1398

حضور شرکت های گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور 2018 ، اولویت بازار چین است

خبرنگاران : رامین افشاری مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: گردشگری موضوعی است که با بخش خصوصی عجین است و بخش دولتی باید در این راستا یاری کننده و حامی باشد.

21 مهر 1398

ستادی برای ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه

نسا خلخالی- ارومیه - خبرنگار:دریاچه ارومیه به عنوان بزرگ ترین دریاچه داخلی کشور، بزرگ ترین دریاچه شور خاور میانه و ششمین دریاچه آب شور دنیا پیش از دوران بحرانی خشکسالی، میزبان هزاران گردشگر بوده و این اتفاق امسال با توجه به محقق شدن طرح های احیا و به...

20 مهر 1398

روسیه سالانه 10 میلیون تن نفت به چین صادر می نماید

خبرنگاران: مقامات روسی اعلام کردند، بزرگترین شرکت نفتی این کشور در زمینه صادرات سالانه 10 میلیون تن نفت با یک شرکت چینی به توافق رسیده است.

19 مهر 1398

مروری بر تاریخ چین

تاریخ چینتاریخ پر فراز و نشیب چین یکی از تاریخ های جالب توجه است. تاریخ چین قدمتش به 5000 سال می رسد و در این زمان طولانی این سرزمین بستر حوادث و اتفاقات بسیار زیاد و متنوعی بوده است جنگ ها و صلح های بسیار زیاد، خاندان ها و امپراتوری های متعدد، بلایای طبیعی...

18 مهر 1398
تعداد: (90)