اروپایی ها با لپ تاپ ها و گوشی های قدیمی شان چه می نمایند؟

به گزارش مجله باهام، یورونیوز نوشت: استفاده روزافزون از تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات منجر به افزایش ضایعات دستگاه های قدیمی مانند لپ تاپ، تبلت، تلفن همراه، گوشی های هوشمند و رایانه های رومیزی می گردد. حالا این شرایط، این سوال را مطرح می نماید که چه اتفاقی برای این دستگاه های الکترونیکی قدیمی که دیگر مورد استفاده نیستند، می افتد؟

اروپایی ها با لپ تاپ ها و گوشی های قدیمی شان چه می نمایند؟

یورواستات در گزارشی نوشته است که اروپایی ها چه بلایی بر سر تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات قدیمی خود می آورند. بیشتر آنها دستگاه های قدیمی خود را بازیافت می نمایند. بعضی هم اهدا می نمایند و گروهی دیگر هم می فروشند.

از هر 5 نفر، یک نفر (19 درصد) در اتحادیه اروپا، رایانه رومیزی خود را در خانه نگه می دارد و 13 درصد مردم هم کامپیوترهای رومیزی قدیمی خود را بازیافت می نمایند. 8 درصد مردم، رایانه رومیزی خود را اهدا می نمایند یا می فروشند و 2 درصد هم آنها را دور می اندازند. بقیه پاسخ دهندگان یا هرگز رایانه رومیزی نخریده اند، یا به استفاده از دستگاه های موجود ادامه داده اند یا کارهای دیگری با آنها نموده اند.

سوئیس بیشترین سهم را در بازیافت یارانه های رومیزی قدیمی (29 درصد) دارد و جلوتر از هلند (27 درصد) ایستاده است. در عین حال سهم بازیافت یارانه های رومیزی قدیمی در فنلاند، دانمارک و اتریش همگی 20 درصد است.

هلند (15 درصد) و رومانی (13 درصد) بیشترین سهم را از افرادی داشته اند که رایانه رومیزی خود را به شخص دیگری اهدا نموده یا فروخته اند.

لپ تاپ ها و تبلت های قدیمی اروپایی ها عمدتا در خانه نگه داری می شوند که رقمی حدود 33 درصد را نشان می دهد. تنها 10 درصد از مردم اتحادیه اروپا لپ تاپ و تبلت قدیمی خود را بازیافت می نمایند و 11 درصد، آنها را اهدا نموده یا می فروشند. در این میان تنها یک درصد از آنها، لپ تاپ و تبلت قدیمی خود را دور انداخته اند.

بقیه پاسخ دهندگان یا هرگز لپ تاپ یا تبلت نخریده اند، یا به استفاده از دستگاه های موجود خود ادامه داده یا اقدامات دیگری با آنها انجام داده اند.

بیشترین درصد افرادی که لپ تاپ یا تبلت های قدیمی خود را بازیافت می نمایند، سوئدی ها هستند. در فنلاند و دانمارک نزدیک به 18 درصد از مردم، در یونان 17 درصد و در کرواسی 15 درصد افراد لپ تاپ یا تبلت های قدیمی خود را بازیافت می نمایند.

کرواسی (35 درصد) و فرانسه (15 درصد) بیشترین سهم افرادی را گزارش داده اند که لپ تاپ یا تبلت های قدیمی خود را به شخص دیگری اهدا نموده یا فروخته اند. مقصد اصلی دستگاه های الکترونیک قدیمی که دیگر استفاده نمی گردد، خانه صاحبان آنها است. تقریبا نیمی از مردم (49 درصد) تلفن همراه یا تلفن های هوشمند قدیمی خود را در خانه نگهداری می نمایند.

تنها 10 درصد از مردم در اتحادیه اروپا تلفن همراه یا تلفن های هوشمند قدیمی خود را بازیافت نموده اند. 17 درصد آنها، این دستگاه های الکترونیک خود را اهدا نموده یا به فردی خارج از خانواده فروخته اند و 2 درصد، آنها را بدون بازیافت دور انداخته اند.

بقیه پاسخ دهندگان یا هرگز موبایل و تلفن هوشمند نخریده اند یا به استفاده از دستگاه های موجود خود ادامه داده اند یا کارهای دیگری با این دستگاه ها نموده اند.

بالاترین نرخ افرادی را که موبایل یا تلفن هوشمند قدیمی خود را در سال 2022 بازیافت نموده اند متعلق به یونان (18 درصد)، اتریش (17 درصد) و چک (15 درصد) بوده است.

پس از آنها، دانمارک (14 درصد) و چندین کشور از جمله لهستان، اسپانیا، ایرلند، بلژیک و هلند در (12 درصد) قرار گرفته است. کرواسی (32 درصد) و هلند (24 درصد) بیشترین سهم افرادی را گزارش نموده اند که تلفن قدیمی خود را به شخص دیگری اهدا نموده یا فروخته اند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 آذر 1402 بروزرسانی: 6 آذر 1402 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2406

به "اروپایی ها با لپ تاپ ها و گوشی های قدیمی شان چه می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپایی ها با لپ تاپ ها و گوشی های قدیمی شان چه می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید