ایده های استارتاپی روستایی شناسایی و حمایت می شوند

به گزارش مجله باهام، ابوالفضل رضوی در نشستی خبری با اشاره به شروع اولین رویداد استارت آپی روستایی با هدف حمایت از توسعه کسب و کارهای نوپا در روستاها گفت: استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا برای سرعت عمل و تسهیل در اشتغالزایی به ویژه با هدف خدمت رسانی بیشتر به روستائیان مورد حمایت قرار می گیرند.

ایده های استارتاپی روستایی شناسایی و حمایت می شوند

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهور گفت: در راستای رسالت دستیابی به توسعه پایدار اشتغال روستایی با هدف توانمندسازی، ایجاد اشتغال پایدار و اقتصاد پویا در روستاها مبتنی بر شناسایی ظرفیت روستاها و بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات، بر اساس برنامه ریزی اجرا شده توسط ستاد کسب و کارهای آینده روستا در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، مقرر شد 6 رویداد استارت آپی روستایی در 6 منطقه کشور اجرا گردد.

وی با اشاره به اینکه اولین رویداد استارت آپی روستایی به میزبانی قزوین و با حضور 200 شرکت نماینده از استان های اردبیل، زنجان، گیلان و مازندران برگزار می گردد، ادامه داد: این رویداد به مدت 3 روز از تاریخ دهم تا سیزدهم شهریورماه با حضور جمعی از فعالان حوزه های مختلف کسب و کارهای نوپا برگزار می گردد.

رضوی با تاکید بر اینکه رویداد استارت آپی روستایی برای اولین بار در کشور اجرا می گردد، ادامه داد: در روز نخست این رویداد در استان قزوین ایده شرکت نمایندگان مورد آنالیز قرار می گیرد؛ همچنین در روز دوم تیم های استارت آپی با هدف ترویج روحیه کار گروهی و تیمی بین شرکت نمایندگان تشکیل می گردد و در روز سوم نیز نحوه اجرای این رویداد در سایر مناطق کشور تبیین خواهد شد.

وی با بیان اینکه رویداد استارت آپی روستایی در استان قزوین با همکاری استانداری این استان و دانشگاه آزاد قزوین اجرا می گردد، اضافه نمود: مهمترین موضوعاتی که در این رویداد استارت آپی مورد توجه قرار دارند بخش کشاورزی در حوزه صنایع تبدیلی، محیط زیست، کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری های نو با هدف ایجاد محصولات فرآوری گردیده و همچنین خدمات گردشگری و گردشگری نوین است.

وی ادامه داد: این رویداد در 5 استان دیگر نیز با همکاری دانشگاه ها برگزار خواهد شد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از دانشگاه ها برای مشارکت در این رویداد استقبال می نماید.

وی با اشاره به اینکه شرکت نمایندگان در رویدادهای کسب و کارهای نوپای روستایی توسط مدیران استانی استانداری ها شناسایی می شوند، ادامه داد: افراد دارای ایده های نو در حوزه ایجاد مشاغل جدید طی 3 روز برگزاری این رویداد ایده های خود در زمینه کسب و کارهای روستایی را مطرح می نمایند و پس از طرح ایده ها و تشکیل گروه های کاری، چالش های طرح، مرتفع گردیده و در نهایت مسیر برای تبدیل ایده ها به کسب و کارهای نوپا همواره می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آبان 1397 بروزرسانی: 17 آبان 1397 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 26

به "ایده های استارتاپی روستایی شناسایی و حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده های استارتاپی روستایی شناسایی و حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید