توسعه تفرجگاه ها مهم ترین عامل کنترل حریم شمالی تهران است

خبرنگاران آنلاین:توسعه تفرجگاه ها در حریم شمالی تهران علاوه بر استفاده از پتانسیل طبیعی منطقه برای گردشگری به عنوان مهم ترین عامل کنترل تخلفات ساختمانی نیز محسوب می شود.

توسعه تفرجگاه ها مهم ترین عامل کنترل حریم شمالی تهران است

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی، شهردار این منطقه در بازدید از حریم شمالی منطقه به همراه مجتبی شکری، مدیر کل اداره حریم شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری و حریم، با هدف بررسی وضعیت پروژه های در دست اجرا، سنجش قابلیت های تفرج گاهی حریم و امکان سنجی بارگذاری مجموعه های تفریحی؛ با بیان مطلب فوق گفت: امکان سنجی و تعریف پروژه های مشارکتی در بخش خدمات و گردشگری در حریم و فراهم کردن زمینه های تثبیت مجموعه های گردشگری از مهم ترین راهکارهای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و استفاده بهینه از پتانسیل های طبیعی منطقه یک است.

حمید موسوی گفت: حریم شمالی تهران در محدوده منطقه یک ارزشمندترین جایگاه ریالی را در بین مناطق دارد بر همین اساس اداره کل حریم این منطقه با استفاده از نیروهای حریم بان و تلفیقی از اجرا و نظارت به صورت چارت جدید متمرکز خواهد شد تا بتواند کنترل این محدوده را بیش از پیش انجام دهد.

شهردار منطقه یک افزود: در حال حاضر این منطقه با بیش از 40 نیروی حریم بان و نصب 355 مارکر که در برخی نقاط به gps مجهز است، حفاظت از نوار شمالی منطقه را بر عهده دارد و در 4 ایستگاه کنترلی در ورودیه های حریم از انتقال مصالح و ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری می کنند.

موسوی در این بازدید به جمع آوری مرکز زباله اوشان و پروژه احداث مرکز تخلیه زباله و کارخانه تفکیک پسماند با مشارکت منطقه 4 شهرداری در اراضی حریم اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح در کاهش آلودگی های زیست محیطی، مدت زمان دفن و هزینه های حمل تاثیرگذار خواهد بود.

مدیرکل اداره حریم شهرداری تهران نیز در این بازدید بر هماهنگی همه جانبه با اداره کل حریم به ویژه در ساخت و سازها در محدوده های ذکر شده و ممانعت از زمین خواری و کوه خواری تاکید کرد و خواهان بررسی دقیق و ارسال کلیه پرونده ها به آن اداره کل برای طرح در کمیته فنی و تصمیم گیری در زمینه تثبیت و یا جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز شد.

او خاطرنشان ساخت: هماهنگی لازم با دولت های محلی (بخشداری ها و دهیاری ها)، نظارت مستمر بر اجرای طرح های هادی، جلوگیری از تخلفات احتمالی و همچنین تلاش در حفظ کمربند سبز تهران به عنوان اقدامات ضروری در حریم شمال تهران مورد پیگیری مستمر است.

گفتنی است در این بازدید بر جلوگیری توسعه بنا در محدوده تله کابین توچال و استفاده بهینه از امکانات موجود برای توسعه گردشگری تاکید شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 14 مرداد 1398 شناسه مطلب: 247

به "توسعه تفرجگاه ها مهم ترین عامل کنترل حریم شمالی تهران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه تفرجگاه ها مهم ترین عامل کنترل حریم شمالی تهران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید