خودرویی که فقط رنگ آمیزی آن به 600 ساعت زمان احتیاج دارد!

به گزارش مجله باهام، اگرچه صنعت خودروسازی در حال کار روی روش هایی برای بهینه سازی روند فراوری با استفاده از ربات ها و افزایش سرعت و کاهش هزینه های فراوری است، تنها چند خودروساز در دنیا به جای مانده اند که همچنان بیشتر کار های فراوری یک خودرو را با استفاده از نیروی انسانی انجام می دهند. آن ها جزو انحصاری ترین و خاص ترین برند ها هستند، و در این میان، بوگاتی اغلب به عنوان نمونه ای از مهارت مهندسی واقعی معرفی شده است.

خودرویی که فقط رنگ آمیزی آن به 600 ساعت زمان احتیاج دارد!

بع گزارش عصر ایران، این خودروساز فرانسوی از به رخ کشیدن روش های پیچیده ای که برای ساخت بوگاتی شیرون و مدل های مختلف آن استفاده می نماید، لذت می برد و در یک بیانیه مطبوعاتی تازه جزئیات بیشتری درباره فرآیند رنگ آمیزی این خودرو ارائه نموده است.

بوگاتی شیرون؛ خودرویی که رنگ آمیزی آن 600 ساعت زمان می برد

برای رنگ آمیزی هر خودرو بوگاتی شیرون که از خط فراوری کارخانه مولشایم خارج می گردد، مدت زمان چشمگیر حدود 600 ساعت صرف می گردد. کل روند رنگ آمیزی خودرو نیز با دست انجام می گردد. هر یک از اجزای یک خودرو تازه بوگاتی به صورت جداگانه رنگ می گردد تا هر سطح بتواند رجحانن پوشش رنگ ممکن را دریافت کند. این کاری است که خودروسازان فراوری انبوه به طور معمول انجام نمی دهند.

پیش از آن که حتی نخستین لایه رنگ، پوشش شفاف یا پرایمر روی اجزا خودرو بوگاتی اعمال گردد، کار های بسیاری باید صورت بگیرد. پیش از شروع رنگ آمیزی، متخصصان بوگاتی یک بررسی کامل از قطعات برای یافتن حفره های ریز انجام می دهند و این فرایند شامل استفاده از هیچ ربات یا ماشین آلاتی نمی گردد. در این مرحله فقط چشم های تیزبین و دست های حساس متخصصان بوگاتی برای مشاهده و لمس عیوب بکار گرفته می گردد. در مرحله بعدی، اعمال دو لایه پرایمر و سنباده زنی دقیق انجام می گردد.

این آماده سازی برای هر خودرو به تنهایی بیش از 100 ساعت زمان می برد. اما حتی در این مرحله نیز سطوح به طور کامل آماده رنگ آمیزی نیستند و مارپیچی به ظاهر بی انتها از اعمال پوشش شفاف و سنباده زنی دوباره شروع می گردد.

بوگاتی این روند را یک کار عاشقانه توصیف می نماید که هرگز با عجله انجام نمی گردد و همیشه با بیشترین دقت و تعهد صورت می گیرد. تنها زمانی که تمام پنل ها دارای سطوح عالی باشند، متخصصان می توانند به مرحله بعدی بروند.

تیم بوگاتی هر پنل را به صورت جداگانه بررسی می نماید، زیرا بوگاتی از چندین نوع ماده مختلف در سراسر بدنه استفاده می نماید که هر کدام ویژگی های رنگ آمیزی خاص خود را دارند. در صورت وجود حتی کوچک ترین تفاوت در رنگ بین دو قطعه، رنگ آمیزی دوباره انجام خواهد شد.

حتی پس از رنگ آمیزی کل خودرو، حدود چهار روز دیگر برای پولیش آن احتیاج است که به گفته بوگاتی پیچیده ترین فرایند پولیش در کل صنعت است. روی هم رفته، از شروع تا انتها، رنگ آمیزی یک خودرو بوگاتی تازه بین 600 تا 700 ساعت طول می کشد.

کریستوف پیوشون، رئیس بوگاتی، در شرح انگیزه اصلی فرایند طولانی رنگ آمیزی خودرو های این شرکت می گوید: اتوره بوگاتی، بنیانگذار شرکت بوگاتی، مردی بود که به زیبایی مهندسی در خودرو اعتقاد داشت. اتوره در خانواده ای هنرمند بزرگ شد و بوم وی خودرو بود. ما این اخلاق را تا به امروز در بوگاتی حفظ نموده ایم و تضمین می کنیم که تمام جنبه های طراحی و فراوری با تعهد به رجحان زیبایی شناسی تکمیل می گردد. این رویکردی است که بدون شک برای رنگ آمیزی خودرو های بوگاتی نیز اعمال می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 فروردین 1402 بروزرسانی: 1 فروردین 1402 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2330

به "خودرویی که فقط رنگ آمیزی آن به 600 ساعت زمان احتیاج دارد!" امتیاز دهید

4 کاربر به "خودرویی که فقط رنگ آمیزی آن به 600 ساعت زمان احتیاج دارد!" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرویی که فقط رنگ آمیزی آن به 600 ساعت زمان احتیاج دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید