دیدار رحمان با معاون مؤسسه مالی بین المللی (IFC) در دوشنبه

به گزارش مجله باهام، رئیس جمهور تاجیکستان در شهر دوشنبه با معاون رئیس موسسه مالی بین المللی گروه بانک جهانی دیدار و گفت و گو کرد.

دیدار رحمان با معاون مؤسسه مالی بین المللی (IFC) در دوشنبه

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان امروز در محل قصرملت با جورجینیا بیکر معاون رئیس موسسه مالی بین المللی (IFC) دیدار کرد.

در جریان این دیدار مسائل مربوط به تقویت همکاری میان تاجیکستان و موسسه مالی بین المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رحمان ضمن رضایت از فعالیت موسسه مالی بین المللی در تاجیکستان بر علاقه مندی کشورش برای توسعه بیشتر روابط با این نهاد مالی بین المللی، تاکید کرد.

طرفین ضمن این دیدار مسائل مربوط به توسعه همکاری در زمینه مالی، تجاری، ارتباط از راه دور، سرمایه گذاری و بازرگانی را مورد بررسی قرار دادند.

اجرای استراتژی ملی توسعه تاجیکستان تا سال 2030 و تاثیر عوامل خارجی به توسعه اقتصاد تاجیکستان از جمله دیگر موضوعاتی بود که طی این دیدار بررسی شد.

طی این دیدار همچنین بر اهمیت تضمین توسعه بازارهای مالی، زیرساخت های تولیدی انرژی، صنایع و کشاورزی، سرمایه گذاری تجارت کوچک و متوسط از جمله در حوزه کشاورزی، بویژه در مناطق دور و همچنین افزایش ارائه وام برای زنان تاجر تاکید شد.

تاجیکستان در سال 1994 میلادی عضو موسسه مالی بین المللی گروه بانک جهانی شد که بزرگترین موسسه توسعه جهانی به طور استثنایی متمرکز به بخش خصوصی کشورهای در حال توسعه می باشد.

از سال 1997 میلادی موسسه مالی بین المللی در تاجیکستان برای اجرای 40 پروژه در بخش های مالی، انرژی آبی، خرده فروشی، گردشگری و تولیدی 152 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است.

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 890

به "دیدار رحمان با معاون مؤسسه مالی بین المللی (IFC) در دوشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار رحمان با معاون مؤسسه مالی بین المللی (IFC) در دوشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید