اخبار اقتصادی

چطور می توان ماینرهای غیرمجاز را شناسایی کرد؟

رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق معتقد است که وزارت نیرو می تواند با کنترل میزان مصرف در مناطق مختلف ماینرهای غیرمجاز را شناسایی کند و مانعی در این خصوص برای آن وجود ندارد.

3 تیر 1400

اردکانیان درباره دلایل خاموشی ها به مجلس گزارش می دهد

رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز یکشنبه با حضور در جلسه علنی درباره دلایل خاموشیها به نمایندگان گزارش می دهد.

31 خرداد 1400

خبرنگاران باند دوم جاده رضی - امیرکندی گرمی مغان مردادماه بهره برداری می گردد

اردبیل - خبرنگاران - مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی باند دوم جاده رضی- امیرکندی در شهرستان گرمی مغان آغاز شده و پیش بینی می گردد این پروژه مردادماه سال جاری به بهره برداری برسد.

30 خرداد 1400

افزایش مشاوران غیرنظامی همزمان با خروج نظامی ناتو از افغانستان

دبیرکل سازمان ناتو درباره چگونگی ادامه پشتیبانی از دولت افغانستان گفت که به وسیله کارشناسان و مشاوران غیرنظامی به پشتیبانی از دولت کابل ادامه می دهیم.

30 خرداد 1400

خبرنگاران افزون بر 43 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شد

لاهیجان - خبرنگاران - رییس سازمان چای کشور با اشاره به شروع برداشت برگ سبز چای در گیلان گفت: خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران شروع و تا به امروز حدود 43 هزار و 210 تن برگ سبز چای خریداری شده است.

22 خرداد 1400

رسوب 3 میلیون تن کالای اساسی توسط 50 واردکننده در بندر امام

معاون امور گمرکی گمرک ایران بیان نمود: سه میلیون تن کالای اساسی با ارز ترجیحی توسط 50 واردکننده در گمرک بندر امام خمینی (ره) باقی مانده است که با توجه به مصوبات اخیر دولت باید نسبت به ترخیص آن اقدام شود.

12 خرداد 1400

بازداشت 180 نفر از معترضین در کلمبیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، در پی افزایش بی رویه و هر روزه مالیات مشخص شده بر کالاهای مصرفی ناشی از سیاست های دولت کلمبیا تحت عنوان قانون اصلاحات مالیاتی، صدها تن از مردم این کشور علیرغم قرار داشتن کلمبیا در نقطه اوج موج سوم همه گیری کرونا،...

2 خرداد 1400

خبرنگاران رگبار و رعد و برق چهارمحال و بختیاری را فرا می گیرد

شهرکرد- خبرنگاران- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: از روز دوشنبه تا اواسط روز سه شنبه رگبارهای موقتی همراه با رعد و برق و وزش تندبادهای لحظه ای استان را فرا می گیرد.

1 خرداد 1400

تولید برق از جذر و مد آب دریا

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، اجرای این طرح تحقیقاتی با استفاده از بودجه 4.2 میلیون دلاری وزارت انرژی آمریکا و پس از سه سال با همکاری دانشگاه برکلی به نتیجه رسیده است.

31 اردیبهشت 1400

رشد 80 درصدی تجارت خارجی در اولین ماه سال 1400

تجارت خارجی کشور در سال 1400 با رشد 80 درصدی ارزش صادرات همراه بود که امیدواریم این فرایند در ماه های آینده نیز تداوم داشته باشد. این خبر را روز گذشته رئیس کل گمرک ایران اظهار داشت.

29 اردیبهشت 1400

انتقال صف بورس به منفی سه

اولین روز از اردیبهشت ماه نیز سپری شد و سهامداران که شاهد اجرای فاز جدیدی از طرح سیاست گذار برای احیای بورس بودند، دومین افت سنگین سهام در سال جدید را تجربه کردند. دیروز دامنه نوسانی که از 25 بهمن سال گذشته نامتقارن شده و به مثبت 6 تا منفی 2درصد تغییر نموده...

27 اردیبهشت 1400

پاپ خواهان تنش زدایی میان روسیه و اوکراین شد

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های دنیا در واکنش به گزارش هایی درباره افزایش حضور نظامی مسکو در دریای سیاه، خواهان تنش زدایی بین روسیه و اوکراین شد.

27 اردیبهشت 1400

تحلیلگر روس: آمریکا از افغانستان خارج می شود تا بماند

تحلیلگر روس گفت: با وجود اعلام زمان خروج نیروها و نظامیان آمریکایی از افغانستان، آمریکا این کشور را ترک نخواهد کرد و تنها شکل حضور تغییر خواهد یافت.

26 اردیبهشت 1400

محموله واکسن روسی ترخیص شد، مجموع واکسن وارداتی از مرز دو میلیون دوز گذشت

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران محموله 100 هزار دوزی واکسن کرونای روسیه امروز بعد از ورود و در حداقل زمان تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شده است.

26 اردیبهشت 1400

چشم انداز تاریک عربستان در اجرای طرح های مالی، پروژه هایی که روی کاغذ ماندند

سعودی ها درحالی از پروژه های مالی بلندپروازانه صحبت می نمایند که خودشان معترف به چالش های متعدد در این زمینه و نیز حجم زیاد بدهی ها هستند.

23 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 70 بیمار کرونایی در بیمارستان ایذه بستری هستند

اهواز - خبرنگاران - سرپرست فرمانداری ایذه گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری در شهرستان ایذه با بیش از 200 هزار نفر جمعیت به صورت متغیر بین 60 تا 70 نفر است.

21 اردیبهشت 1400

سیب و پرتقال های احتکاری در حال گندیدن!

فعالان بازار میوه به جای اینکه از گرانی قیمت ها و عدم توزیع به موقع سیب و مرکبات در زمستان سال گذشته انتقاد نمایند، حال که میوه ها در انبار ها به حالت پختگی رسیده، به طوری که سیب ها از داخل سیاه و پرتقال های درشت از داخل فاسد شده اند.

20 اردیبهشت 1400

شرط رئیس جمهور برای فعالیت پلتفرمهای خارجی در کشور

درحالیکه شرایط فعالیت پلتفرم های خارجی در کشور در مصوبه شورای عالی فضای مجازی به امضای رئیس جمهور رسیده اما این مصوبه رئیس دولت برای وزارت ارتباطات با ضمانت اجرایی همراه نبوده است.

19 اردیبهشت 1400

خیران شرکای استراتژیک کمیته امداد

بر اساس آمارهای موجود برنامه های ابلاغی کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکتهای مردمی در سال گذشته به صورت کامل محقق شده و خیران به عنوان شرکای استراتژیک این نهاد نقش آفرینی موثری در ارتقاء شاخص های خدمت رسانی به جامعه هدف و افزایش سرمایه های اجتماعی...

16 اردیبهشت 1400

حبیبی: بهره مندی همه دانشگاه ها از بودجه دولت و خزانه در کمیسیون تلفیق مطرح شد

رئیس دانشگاه خوارزمی بر لزوم بهره مندی همه دانشگاه ها از بودجه دولت و خزانه تاکید نمود.

14 اردیبهشت 1400
تعداد: (487)