محور ساسانی کرمانشاه بازسازی و مستند سازی می گردد

به گزارش مجله باهام، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از بازسازی محور باستانی ساسانی اطلاع داد.

محور ساسانی کرمانشاه بازسازی و مستند سازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، امید قادری روز سه شنبه 31 تیرماه با اشاره به بازسازی اثر تاریخی طاق گرا در ماه گذشته، گفت: کاوش و بازسازی پروژه زیج انزل در روستای سرپل ذهاب به عنوان یکی از مهم ترین آثار ساسانی شروع شده است و کار آزادسازی بخش زیادی از قلعه گبری، بازسازی آثار باستانی ریجاب، بازسازی قلعه یزدگرد در گنبد شالان نیز در دست اقدام است.

او در ادامه اعلام نمود: نورپردازی و پاک سازی طاق گرا، بازسازی نقش برجسته ثلاث باباجانی، بازسازی و ساماندهی پل چهر هرسین، بازسازی مسجد حاج شهبازخان و سایر پروژه های بازسازیی استان شروع و نیمی از آن ها به اتمام رسیده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه درباره محور باستانی ساسانی گفت: از معبد آناهیتا در کنگاور به محوطه تاریخی بیستون تا مجموعه طاق بستان در کرمانشاه بخشی از محور باستانی ساسانی است که یک کریدور گردشگری جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می گردد.

او اضافه کرد: این کریدور تا کشور عراق امتداد دارد. هر چقدر به سمت پایتخت عراق در بغداد و شهرها برویم، اقامتگاه های مربوط به دوره ساسانی دیده می گردد. برای ساماندهی این راستا، یک پایگاه پژوهشی برای مطالعه تخصصی راه اندازی شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1126

به "محور ساسانی کرمانشاه بازسازی و مستند سازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محور ساسانی کرمانشاه بازسازی و مستند سازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید