برترین منطقه استانبول برای زندگی (تور ارزان استانبول)

به گزارش مجله باهام، استانبول اگرچه مرکز ترکیه نیست، اما قرن ها به عنوان یکی از بزرگ ترین شهرهای دنیا شناخته شده است. بخش قدیمی تر این شهر در امتداد شبه جزیره جنوبی، عموماً با نام فاتح که قسطنطنیه قدیمی است شناخته می گردد. شبه جزیره شرقی، معروف به سمت آسیایی است که عمدتاً مسکونی و دارای مکان های دیدنی و هتل های کمتری است. شبه جزیره شمالی معروف به سمت اروپایی است و این دو قسمت دارای منطقه های هستند که از برترین ها به شمار میرود. اگر به فکر رفتن به استانبول هستید ما مطابق چند تحقیق آکادمیک و اجتماعی که به وسیله مسئولان و دانشگاه ها اجرا شده است، محله های استانبول و منطقه ها مناسب برای زندگی در استانبول را بر اساس سطح تحصیلات و شرایط رفاهی برای شما دسته بندی کردیم و در اختیار شما قرار می دهیم و در نهایت تصمیم را به شما واگذار می کنیم؛ یک نقشه استانبول بردارید و با خبرنگاران همسفر باشید.

برترین منطقه استانبول برای زندگی (تور ارزان استانبول)

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان استانبول در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

زندگی در استانبول

استانبول شهری بسیار وسیع با جمعیت بیش از 15،000،000 نفر است. شهر زیبای استانبول بزرگ تر از بسیاری از کشورهای دنیا است و شاید شما هم تا به حال از بسیاری از تماشای های استانبول بازدید نموده باشید. هیچ کس نباید بگوید زندگی در استانبول می تواند آسان باشد؛ زیرا هیچ شهری در دنیای پیشرفته امروزی، ازجمله استانبول از ترافیک و جمعیتی زیاد مستثنا نیست. اگرچه شبکه حمل و نقل می تواند نقش خوبی در رفت و آمد شهر استانبول داشته باشد، اما توجه داشته باشید که در ساعات شلوغی با جمعیت زیادی روبه رو خواهید شد که برای شما بسیار ناراحت نماینده خواهد بود. در این شهر بهتر است در یک آپارتمان یا محل سکونت با خدمات امنیتی و پارکینگ سرپوشیده زندگی کنید. اگر شاغل هستید، بهتر است که در نزدیکی محل کار خود ساکن باشید و می توانید برای پیمودن مسافت طولانی پیاده روی یا دست کم از حمل ونقل عمومی بهره ببرید. اگر بازنشسته هستید یا دوران میانسالی خود را طی می کنید، بهتر است در محله های اصلی این شهر زندگی کنید، بعضی از منطقه ها دور از مرکز شهر مانند منطقه های که در قاره آسیا قرار دارند برترین منطقه ها برای زندگی در استانبول به شمار می روند.

برترین محله های استانبول برای زندگی

برای زندگی در شهر استانبول باید تمام منطقه های که در این شهر وجود دارد را آنالیز کرد؛ سپس بر اساس آن ها برترین محله را برای زندگی انتخاب نمود. ما منطقه ها مختلف استانبول را ازنظر سطح تحصیلات و فرهنگ، شرایط رفاهی و زندگی پذیری آنالیز کردیم و برترین منطقه از برترین محله های شهر استانبول را در اختیار شما قرار دادیم.

محله های استانبول روی نقشه

بشیکتاش استانبول

بشیکتاش در ضلع اروپایی استانبول واقع شده و به علت وجود بازار ماهی، جمعیت دانشجویی، فعالیت های فرهنگی و هنری، زندگی شبانه، مراکز خرید، بناهای تاریخی، کلوب فوتبال، مکان های تفریحی ساحلی و مکان های غذاخوری و کشتی مشهور است. اسکله ها این منطقه را یکی از محبوب ترین و باارزش ترین منطقه ها واقع در ورودی شهر استانبول نموده است. بشیکتاش مرکز فرهنگ، هنر و آموزش شهر استانبول است اما بعلاوه با محله های اورتاکوی، آرناووت کوی، کوروسیسم و ببک در یک رده قرار می گیرند.

بشیکتاش را به خاطر داشتن خطوط متنوع وسایل حمل و نقل عمومی نیز می شناسند و می توان گفت مانند منطقه فاتح استانبول دارای سیستم نقلیه عمومی بسیار خوبی می باشد.

ناحیه کادیکوی استانبول

کادیکوی با داشتن فضای شاد و زندگی شهری، ساختمان های تاریخی، جمعیت بزرگ جوان و دانشجویی، رویدادهای فرهنگی و هنری، مراکز خرید، کافه ها و رستوران های ساحل و زندگی شبانه یکی دیگر از برترین نقاط استانبول برای زندگی است. یکی از محبوب ترین و رنگارنگ ترین منطقه ها استانبول، واقع در سمت آسیا است که می توانید به راحتی به آنجا سفر کنید و لحظات خوبی را در آنجا سپری نمایید. کادیکوی به زبان ترکی به معنای دهکده قاضی است. زمانی که کادیکوی در کنار بیزانس در شبه جزیره تاریخی قرار داشت، یک منطقه اسکان جداگانه بود.

بی اوغلو در استانبول

بی اوغلو یک منطقه بزرگ در استانبول است و به علت زندگی شهری و اثری از معماری اروپایی 100 ساله معروفیت دارد. بی اوغلو میزبان یکی از نمادهای تماشای استانبول مانند برج گالاتای، خیابان استقلال و میدان تقسیم است. محله های گالاتا، خیابان استقلال و میدان تقسیم برای زندگی در مکانی با معماری بی نظیر، خیابان های پرجنب وجوش، بسیار سرزنده و خوب هستند.

ساریر استانبول

ساریر منطقه ای زیبا است که در انتهای سواحل اروپایی واقع شده است. این شهر به علت زندگی پرجنب وجوش در شهر، مکان های ناهارخوری در سواحل، زیبایی های طبیعی، چند مکان تاریخی و موزه مشهور است. موزه معروف امیرگان، موزه سدبرک حانیم و قلعه رومیلی در ساریر واقع شده است. طبق نظر کارشناسان ساریر یکی از برترین محله هایی است که می توان برای زندگی آن را انتخاب کرد و از نظر تمامی معیارها قابل اعتماد است.

منطقه فاتح استانبول

منطقه فاتح ناحیه ای وسیع است که بعضی از اماکن تاریخی مهم و مشهور استانبول است که یادگار دوره های امپراتوری روم، بیزانس و عثمانی هستند. این منطقه جزو بخش های قدیمی استانبول به شمار می رود که مساجد آن و به ویژه مسجد جامع فاتح معروفیت زیادی دارد.

علاوه بر تماشای های تاریخی فاتح به خاطر داشتن مراکز خرید متعدد که در آنها لباس های زنانه مجلسی و لباس عروس به فروش می رسد نیز مشهور است. این ناحیه دارای سیستم حمل و نقل عمومی خوبی نیز هست که به گردشگران این امکان را می دهد تا با استفاده از متر و اتوبوس به تمامی منطقه ها استانبول برسند.

باکرکوی استانبول

باکرکوی در ضلع اروپایی، در سواحل دریایی مرمره واقع شده است و به علت زندگی روزمره و پرجنب وجوش، بازارها، فعالیت های فرهنگی و هنری، تفریحات شبانه، مراکز خرید، مراکز تفریحی ساحلی و رستوران ها و مراکز خرید کوچک و بزرگ معروف است. آکواریوم استانبول و فرودگاه آتاتورک استانبول در باکرکوی واقع شده اند و از معروف ترین نقاط شهر باکرکوی محسوب می گردد. سفر به این شهر از استانبول یکی از خاطره انگیزترین سفرهای شما در بین سفرهای تفریحی نیز می گردد. باکرکوی یکی از برترین شهرهایی است که در شهر استانبول قرار گرفته است.

آتاشهیر استانبول

آتاشهیر در سمت آسیایی استانبول واقع شده است. پروژه های اقامتی و خانه های تازه ساخته شده، شبکه ای از جاده ها، اماکن مناسب برای زندگی خوب، منطقه ها تفریحی، جهشی بزرگ در بین برترین منطقه ها استانبول ایجاد می نماید. بسیاری از بومیان و جهانگرد ها در حال حاضر ترجیح می دهند در آتاشهیر زندگی نمایند تا امکانات رفاهی نسبتا خوبی برای زندگی داشته باشند. آتاشهیر یکی از شهرهای حاشیه استانبول است اما به علت امکانات متعدد از برترین بخش های استانبول به شمار میرود.

شیشلی استانبول

شیشلی بعلاوه یک منطقه با معروفیت دنیای و مرتفع در استانبول است که در بخش اروپایی آن قرار گرفته است. این بخش به علت زندگی پرجنب وجوش و شلوغی شهر، تاریخ و فرهنگ، موزه ها، کلیسا ها، مساجد، خیابان های مجذوب کننده و مراکز خرید متنوع مشهور است.

شیشلی یکی از گران ترین شهرهایی است که برای اقامت در استانبول وجود دارد. این شهر برای بازنشستگانی که مایل هستند تا باقی وقت خود را بعد از اتمام کار در آن بگذرانند مناسب خواهد بود و یکی از برترین قسمت های استانبول به شمار میرود.

اسکودار استانوبل

اسکودار یکی از زیبا ترین نوواحی استانبول به شمار می رود. منطقه ای است که در سواحل آسیایی، درست در کنار بشیکتاش واقع شده است. اسکودار به علت خط ساحلی زیبا، برج دوشیزه، تپه کاملیکا، بیشه فتحی پاشا، مکان های تاریخی مانند مساجد به جای مانده از قرن شانزدهم، چشمه ها و موارد دیگر مورد توجه قرار می گیرد. اسکودار یکی از شهرهای جهانگردی استانبول است بنابراین برای تفریح و زندگی مناسب خواهد بود. اسکودار یکی از منطقه ها شلوغ استانبول به شمار میرود.

ببک استانبول

ببک یک محله ساحلی مجذوب کننده و شیک از بشیکتاش است که در سواحل اروپایی تنگه بسفر قرار گرفته است. ببک به کافه ها و رستوران های مجلل و باکیفیت موجود در آن به معروفیت رسید. ببک یکی از بخش های محبوب برای جهانگرد ها در استانبول به شمار می آید زیرا یکی از مهمترین تفریحات آنها در استانبول شکمگردی یا رستوران گردی است.

ببک از آن محله هایی به شمار می رود که استاندارد های زندگی و فرهنگ اجتماعی در آن قابل قبول است و ساختمان های نوساز و مدرن زیادی دارد.

ایستینیه استانبول

ایستینیه یک منطقه شهرک سازی محبوب در استانبول، محله منطقه ایستینیه بیشتر محلی است که بخش ثروتمند استانبول در آن زندگی می نماید. ایستینیه در سواحل اروپایی واقع شده است. ایستینیه میزبان تعدادی از عمارت های تاریخی زیبا در کنار سواحل است. قسمت های بالای ایستینیه محل قرار گیری ویلاهای لوکس و بسیاری از مراکز خرید مانند ایستینیه پارک است. علاقه مندان به خرید می توانند منطقه ایستینیه را به عنوان محل سکونت و تفریح خود انتخاب نمایند.

آرناووت کوی استانبول

آرناووت کوی یک محله زیبا در استانبول است که در سواحل اروپایی و در نزدیکی ببک قرار گرفته است. اگر در صدد یافتن محله ای هستید که در آن بتوانید زندگی با کیفیتی داشته باشید و تفرجگاه ساحلی، کافه ها و رستوران های خوبی هم داشته باشد آرناووت کوی انتخاب مناسبی خواهد بود.

بعضی از ثروتمندان ترجیح می دهند در آرناووت کوی زندگی نمایند بعلاوه باید بدانید که آرناووت کوی دیگری وجود دارد که منطقه ای در نزدیکی فرودگاه تازه استانبول و شمال استانبول است، بنابراین آن دو را با یکدیگر را اشتباه نکنید.

محله مودا در استانبول

مودا یک محله بسیار آرام و سرسبز در سمت آسیایی استانبول است. این محله مسکونی می باشد که سواحل و پارک های متعددی هم دارد. انواع کافه های زیبا، گشتزارهای چای و رستوران ها در سواحل مودا وجود دارد و می توان این بخش را یکی از برترین محله های استانبول در نظر گرفت. سواحلی که در این قسمت قرار دارند از جاذبه های گردشگری مهم استانبولبه شمارمی روند و می توان آن را به عنوان محل سکونت و برای زندگی انتخاب کرد.

منطقه سلطان احمد استانبول

منطقه سلطان احمد در استانبول یک بخش نسبتاً تاریخی و قدیمی از شهر است که در آن می توانید جاذبه های بسیاری ازجمله کاخ توپکاپی و مسجد آبی را پیدا کنید. این محله یک مکان مشهور گردشگری است اما من به شخصه آن را برای سکونت پیشنهاد نمی کنم زیرا منطقه ای شلوغ است و به علت وجود جهانگرد های خارجی زیاد در آن امنیت آن نیز در سطح بالایی قرار ندارد.

با وجود موارد بالا منطقه سلطان احمد با برخورداری از بناهای تاریخی با معماری بی نظیر و امکانات خوب می تواند مکان مناسبی برای گردش باشد زیرا بازارها و رستوران های مختلفی هم برای پذیرایی از گردشگران و بعلاوه کسانی که قصد زندگی در آنجا را دارند را داراست.

بالات استانبول

محله بالات که قبلاً در محله ارتدکس یونانی استانبول قرار داشت، پر از خانه ها و کلیساهای قدیمی رنگارنگ است. در این مکان می توانید از بازار اصلی بالات که مملو از فروشگاه های پرنعمت و فروشگاه های لوازم جانبی و بعلاوه کارگاه های صنایع دستی است، بازدید کنید.

در این ناحیه، خصوصاً ازنظر معماری مذهبی، جاذبه های گردشگری متنوعی برای تماشا وجود دارد که شامل کلیسای بلغاری سنت استفان است که معروفیتی بین المللی دارد.

آتاکوی استانبول

هتل های مجلل، لوکس و خانه های ویلایی را به منطقه آتاکوی باکرکوی اضافه کنید تا به دید کلی درباره آتاکوی برسید. آتاکوی از برترین محل های مناسب برای زندگی در شهر استانبول است. این منطقه با فضای سبز وسیع و هماهنگی مهندسی عالی، مشرف به دریای مرمره است؛ این امر با بسیاری از کارشناسان املاک و مستغلات در ترکیه برترین مکان برای خرید آپارتمان در استانبول را فراهم آورده است، درحالی که آتاکوی مملو از باغ ها، ساختمان های مدرن و رستوران های ساحلی نیز هست.

ولسوالی استانبول

ولسوالی علاوه بر طبیعت باشکوه خود، با معماری مدرن ترکی، آرامش و خدمات باکیفیت، با مجموعه ای از ساختمان ها و خانه هایی که با پارک های دولتی و خصوصی احاطه شدند، معین می گردد. این ناحیه یکی از بخش های کوهستانی استانبول است و از برترین منطقه ها استانبول برای اسکان و زندگی به شمار می آید، بنابراین قیمت املاک و مستغلات در این محله در حال افزایش استو پروژه های لوکس در مرزهای این منطقه در حال افزایش است.

بیلیک دوزو استانبول

بیلیک دوزو یک شهر با طراحی زیبا است که ساختمان های مدرن و برج های بزرگ آن، نظر سرمایه گذاران زیادی را از سراسر دنیا به خود جلب نموده و با چشم اندازهای خیره نماینده از دریا به یکی از پر جنب وجوش ترین منطقه ها استانبول تبدیل شده است.

این ناحیه یکی از برترین منطقه ها برای زندگی در استانبول است. به علت وجود خانه های مدرن متعدد در این بخش از استانبول بیلیک دوزو حالا یکی از منطقه های است که جهانگرد های خارجی و به ویژه ایرانی ها را مشتاق به خرید خانه در آن نموده است.

سخن خبرنگاران

ما در این سفر مجازی برترین محله های استانبول را بر اساس سهولت در برقراری ارتباط، برترین فرصت های دسترسی به خوراکی، برترین تفریح و تفریحات شبانه به شما معرفی کردیم. امیدواریم در صورت تصمیم به مهاجرت به این شهر زیبا، از اطلاعاتی که در اختیار شما قراردادیم، نهایت استفاده را ببرید.

منبع: فاینداتور
انتشار: 10 دی 1401 بروزرسانی: 10 دی 1401 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2291

به "برترین منطقه استانبول برای زندگی (تور ارزان استانبول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین منطقه استانبول برای زندگی (تور ارزان استانبول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید