نقشه بهترین و بدترین کشورها از نظر خدمات پزشکی

به گزارش مجله باهام، برای مشاهده تصویر با اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

نقشه بالا که از طریق اس.او .اس جهانی (International S.O.S) تهیه شده است، کشورهای مختلف را از نظر خدمات و سیستم پزشکی مقایسه می کند . این شرکت خدمات اضطراری پزشکی برای شرکت ها و افراد دیگر فراهم می کند، آن ها تصمیم می گیرند که در صورت بروز حادثه شما را از آن کشور خارج یا به یک بیمارستان محلی منتقل کنند . در هر صورت می توانید از این نقشه برای یک برنامه ریزی مطمئن استفاده کنید : بروز مریضی دردناک یا آسیب دیدگی جدی در مسافرت چقدر می تواند عذاب آور باشد؟

نقشه بهترین و بدترین کشورها از نظر خدمات پزشکی

بعضی کشورها به راحتی در یک دسته بندی جای نمی گیرند؛ این کشورها با رنگ قهوه ای در نقشه نشان داده شده اند . در این کشورها وجود تفاوت در سیستم پزشکی شهری و روستایی یا تفاوت بین بیمارستان های خصوصی و دولتی احتمال دارد . همچنین از طریق این لینک می توانید نقشه را با کیفیت خوب و فرمت پی دی اف دانلود کنید .

راهنمای نقشه

رتبه بندی مخاطرات پزشکی

اس.او.اس دنیای با نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله استانداردهای پزشکی و دندانپزشکی، دسترسی به داروهای تجویز شده، وجود بیماری های عفونی و مخاطرات فرهنگی، موانع زبانی یا اداری این رتبه ها را لحاظ می کند. کارکنان این مؤسسه در 27 مرکز کمکی اس.او.اس دنیای، 53 کلینیک و همچنین 850 مرکز راه دور و ساحلی اطلاعات خوبی درباره استانداردهای پزشکی و از جمله امکانات فردی در منطقه خودشان دارند. این دانش تلفیقی از طریق پزشکان این مؤسسه برای مشاوره در رابطه با کمک های پزشکی مورد نیاز مورد استفاده قرار می گیرد.

کشورهای بزرگ درحال توسعه (رنگ قهوه ای)

در کشورهای قرار گرفته در این گروه تفاوت زیادی بین کیفیت بالای پزشکی در شهرهای بزرگ و امکانات سطح پایین در بقیه شهرها وجود دارد. در شهرهای بزرگ: استانداردهای پزشکی بالا است یا در استاندارد دنیای از جانب ارائه دهندگان انتخاب شده، دیگر ارائه دهندگان خدمات پزشکی پایین تری ارائه می دهند. منطقه ها دیگر: خدمات پزشکی، اورژانسی و دندان پزشکی ابتدایی وجود دارد. دسترسی به داروهای تجویز شده ممکن است محدود یا غیر قابل اطمینان باشد، همچنین نبود ذخیره کافی یک مشکل به شمار میرود. بیماری های خطرناک مانند دنگ (Dengue)، مالاریا، وبا و حصبه در بعضی منطقه ها یا تمام کشور می توانند تهدید به حساب بیایند. کمک های پزشکی: در شهرهای بزرگ: ارائه دهندگان خدمات پزشکی با کیفیت خوب، گاهی اوقات خروج از منطقه لازم است. دیگر منطقه ها: منتخب خدمات پزشکی با کیفیت در دسترس، انتقال به مراکز با کیفیت بیشتر، درصورت بروز بیماری ها و صدمات میانه یا شدید خروج از منطقه ممکن است ضروری باشد.

کشورها با مخاطرات کم (رنگ سبز)

استاندارهای دنیای در تمام کشور وجود دارد. همچنین متخصصان پزشکی به طور گسترده در دسترس هستند. اورژانس و خدمات دندانپزشکی با کیفیت بالا و همچنین دسترسی به داروهای تجویز شده وجود دارد. کمک های پزشکی: ارجاع پزشکی، راهنمایی زبانی و تفاوت فرهنگی و پرداخت موجود است. تخلیه منطقه به ندرت لازم می شود.

کشورها با مخاطرات میانه (رنگ زرد)

استانداردهای دنیای یا بالا از طریق ارائه دهندگان منتخب خدمات پزشکی در دسترس است، دیگر مراکز درمانی دارای استانداردهای پایین تری هستند. خدمات اورژانسی و دنداپزشکی به صورت کافی یافت می شود. احتمال وجود بیماری های مسری از راه آب یا غذا وجود دارد. همچنین ابتلا به بیماری مالاریا یا تب دنگ امکان دارد. کمک های پزشکی: منتخب خدمات پزشکی با کیفیت در دسترس، در صورت بروز بیماری ها یا صدمات شدید خروج از منطقه ممکن است لازم باشد.

کشورها با مخاطرات بالا (رنگ نارنجی)

کشورهایی با قابلیت های محدود درمانی، خدمات اورژانسی و دندانپزشکی ممکن است به صورت ابتدایی باشد. دسترسی به داروهای تجویز شده محدود است و وجود داروهای تقلبی و ذخیره سازی نامناسب داروها امکان دارد مشکل ساز شود. بیماری های خطرناک مانند دنگ، مالاریا، وبا و حصبه می توانند تهدید به حساب بیایند. کمک های پزشکی: منتخب خدمات پزشکی خوب در دسترس، انتقال به مراکز با کیفیت بیشتر، در صورت نیاز به بستری خروج از کشور ممکن است لازم باشد.

کشورها با مخاطرات شدید (رنگ قرمز)

کشورهایی که در آن ها خدمات پزشکی تقریباً وجود ندارد یا به شدت گران است. ممکن است خدمات اورژانسی یا دندانپزشکی وجود نداشته باشد. داروهای تجویز شده با کیفیت معمولاً دردسترس نیست. خطر شدید مبتلا شدن به بیماری های مسری از طریق آب و غذا وجود دارد. بیماری های خطرناک مانند دنگ، مالاریا، وبا و حصبه رایج هستند. کمک های پزشکی: منتخب خدمات پزشکی خوب در دسترس، انتقال به مراکز با کیفیت بیشتر، تمام بیماری ها به جز مسائل جزئی نیاز به خروج از کشور دارد.

مراکز کمکی اس.او.اس دنیای

مجهز به پزشکان و پرستاران، هماهنگ کنندگان چند زبانه، متخصصین امنیت، پرسنل لجستیک هوایی و زمینی. 27 مرکز کمکی ما به صورت شبانه روزی در طول هفته در تمام دنیا با بیش از 99 زبان رایج مشغول به سرویس دهی درمانی و کمک های امنیتی هستند.

مرکز پاسخ گویی

اس.او.اس دنیای 6 مرکز پاسخ گویی برای صنایع ساحلی نفت و گاز ایجاد کرده است. خدمات تخصصی در جراحات کاری، مدیریت موارد بیماری و مشاوره برای تناسب اندام بیماران برای ماندن در محل کارشان یا بازگشت به آنجا طبق آیین نامه صنایع و یا استانداردهای اچ.اس .ای (HSE) ارائه می شود.

کلینیک

اس.او.اس دنیای به همراه شرکایش 53 کلینیک درمانی در سراسر دنیا دایر کرده اند. 40 مرکز از این مراکز، متمرکز بر خدمات درمانی اولیه هستند که در منطقه های که نبود کیفیت درمانی در آن مشهود است یا موانع فرهنگی یا زبانی وجود دارد، دایر شده اند. 12 مرکز حرفه ای درمانی دیگر اکثرا در منطقه های که قوانین حرفه ای درمانی به خوبی تنظیم شده است و مدیریت آن پیچیده است، دایر شد ه اند.

مراکز خدمات درمانی

برای حمایت از نیازهای پزشکی مشتریان مان در منطقه ها کنترل از راه دور، پرسنل خدمات درمانی، مشاوره، تمرینات، تدارکات، عملیات بهبود کیفتی و حرفه ای سلامت را به بیش از 850 نقطه کنترل از راه دور و ساحلی در بیش از 89 کشور از طریق 37 مرکز خدمات درمانی به صورت یک پارچه و هماهنگ ارسال می کنیم.

آمبولانس هوایی اس.او.اس دنیای

اس.او.اس دنیای 8 ناوگان آمبولانس هوایی را برای مراقبت های شدید هوایی که از طریق سیستم های کنترل پرواز منطقه ای کنترل می شوند، اختصاص داده است. این هواپیما ها به جدیدترین و بروزترین تجهیزات پزشکی و پرسنل متخصص پزشکی هوای (aero-medical) تجهیز شده اند. اس.او.اس دنیای به صورت شبانه روزی در تمام طول هفته به هواپیماهای بیشتر دسترسی دارد.

منبع : lifehacker

منبع: کجارو
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2067

به "نقشه بهترین و بدترین کشورها از نظر خدمات پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه بهترین و بدترین کشورها از نظر خدمات پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید