واعظ آشتیانی: عزیزی خادم یا تعریف نخبه را نمی داند یا نخبگی را در رفاقت می بیند، با این فرایند چهار سال بعد را نخواهد دید

به گزارش مجله باهام، قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی گفت در صورتی که انتصاب های فدراسیون فوتبال با همین رویه دنبال گردد، دوره ریاست عزیزی خادم کمتر از چهار سال خواهد بود.

واعظ آشتیانی: عزیزی خادم یا تعریف نخبه را نمی داند یا نخبگی را در رفاقت می بیند، با این فرایند چهار سال بعد را نخواهد دید

امیر رضا واعظ آشتیانی درباره انتخاب های پُر سر و صدای فدراسیون فوتبال در زمان ریاست عزیزی خادم، به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: همواره افراد پیش از انتخاب برای هر مسئولیتی، شعارهای قشنگ و پرطمطراق می دهند. آنها ادعا می نمایند اگر مسئولیت بگیریم، شایسته سالاری را مد نظر قرار می دهیم و به بهترین نحو از منابع و امکانات استفاده می کنیم. هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال باید، هم در انتخاب ها و انتصاب ها نقش بازی کند، هم بر این تصمیمات نظارت داشته باشد. معنی هیئت رئیسه همین است که بر تصمیمات رئیس یا دبیرکل نظارت کند و نقش هیئت رئیسه در مصوبات پُررنگ است.

وی توضیح داد: هیئت رئیسه باید سوال کند این افراد با چه متر و معیاری به سمت های سرپرست نایب رئیسی اول و سرپرست تیم ملی رسیده اند. ضمن اینکه رئیس یا دبیرکل فدراسیون فوتبال بر اساس چارچوب اساسنامه، اختیاراتی دارند که باید از آن استفاده نمایند، اما نباید هر طور که دلش بخواهد تصمیم بگیرد. مسئولان در سمت های مختلف می گویند ما اختیار داریم. شما اختیار داری، اما نه اختیار دریافت تصمیم اشتباه و غیرمنطقی. یک کارمند معمولی هم می تواند این تصمیمات غلط را بگیرد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در خصوص اینکه عزیزی خادم وعده استفاده از نخبگان فوتبال را داده بود، گفت: رئیس فدراسیون فوتبال باید به افکار عمومی و هیئت رئیسه بگوید که این منتخبان، چه شاخصه های نخبگی دارند. همه شاهد بودند که عزیزی خادم بحث نخبه ها را بیان کرد. با این شرایط باید بگوییم عزیزی خادم یا تعریف نخبه را نمی داند، یا اینکه نخبه برای او به گونه ای دیگر و در قالب رفاقت و دوستی تعریف شده است.

به فدراسیون فوتبال توصیه می کنم تصمیماتی نگیرند که منجر به حاشیه سازی گردد. واعظ آشتیانی ضمن بیان این جمله اعلام نمود: این موضوعات سپس به مسائل پیچیده ای تبدیل می گردد که مسئولان فدراسیون باید انرژی خود را روی اصلاح این تصمیمات اشتباه بگذارند. هر چه فدراسیون فوتبال از حواشی پرهیز کند، تصمیمات منطقی بگیرد و با کمترین آسیب و انتقاد روبرو گردد، این فرصت فراهم می گردد که تصمیمات بعدی را بهتر اتخاذ کند.

وی درخصوص اینکه اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از جمله مهرداد سراجی و خداداد افشاریان گفته بودند سرپرست جدید تیم ملی را نمی شناسند، یادآور شد: این صحبت ها نشان می دهد هیئت رئیسه از تصمیمات آگاه نیست. با این رویه و تصمیمات، فدراسیون دچار حاشیه های سنگین خواهد شد. اگر قرار است تصمیمات بدون اطلاع هیئت رئیسه گرفته گردد و همین رویه ادامه یابد، بعید می دانم دوره چهار ساله این فدراسیون به خاتمه برسد.

معاون پیشین سازمان تربیت بدنی گفت: همانطور که فدراسیون فوتبال سخنگو دارد، پیشنهاد می کنم اعضای هیئت رئیسه نیز یک سخنگو از میان خود انتخاب نمایند تا مواضع هیئت رئیسه را مطرح کند و منجر به تناقض گویی نگردد. این باعث می گردد رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال در حوزه وظایف خود گام بردارند و همه می دانند اگر گام آنها اشتباه باشد، هیئت رئیسه موضع گیری می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1696

به "واعظ آشتیانی: عزیزی خادم یا تعریف نخبه را نمی داند یا نخبگی را در رفاقت می بیند، با این فرایند چهار سال بعد را نخواهد دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظ آشتیانی: عزیزی خادم یا تعریف نخبه را نمی داند یا نخبگی را در رفاقت می بیند، با این فرایند چهار سال بعد را نخواهد دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید