کلر استخرها ضد کرونا است

به گزارش مجله باهام، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: استفاده از کلر در آب استخرها بهترین ماده ضد عفونی کننده ویروس کرونا است و مردم در این زمینه نگرانی نداشته باشند.

کلر استخرها ضد کرونا است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، دکتر مسعود مردانی گفت: کلر عنصر شیمیایی مهمی در تصفیه آب بوده و می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد، با توجه به آغاز فصل گرما، بسیاری از افراد از استخرها استفاده می کنند و نباید نگرانی بابت انتقال ویروس کرونا داشته باشند.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در استخرها هم ضروری است، گفت: رعایت فاصله اجتماعی در کنار استخر ضروری است، استخرهای روباز به دلیل گردش هوا بهتر از استخرهای سرپوشیده بوده و باید جمعیت کمتری در استخر حضور داشته باشند.

این متخصص بیماریهای عفونی شرح داد: گندزدایی سطوح مشترک، نصب پوسترهای آموزشی در معرض دید و فاصله گذاری فیزیکی و توجه به تراکم جمعیت در استخرها ضروری است.

مردانی شرح داد: انتقال ویروس کرونا از طریق سرفه، عطسه، تخلیه ترشحات بینی و دهان در محیط بوده و این ویروس می تواند در فاصله 1تا 2 متری از طریق سرفه یا عطسه منتقل شود، این بیماری از یک طیف ملایم تا شدید با علایمی همچون تب، سرفه، تنگی نفس بروز می کند و و در موارد شدیدتر ممکن است منجربه ذات الریه، نارسایی کلیه و مرگ شود.

وی از مردم خواست پروتکل های بهداشتی را حتی با وجود تزریق واکسن علیه کرونا کاملا رعایت کرده و از خوردن غذا در محیط های عمومی و همچنین خوردن غذاهای آماده تا حد امکان پرهیز و مواد غذایی را به صورت پخته استفاده کنند.

نتایج مطالعات دانشمندان انگلیسی هم نشان می دهد کلر موجود در آب استخر شنا می تواند ویروس عامل کووید-19 را تنها در 30 ثانیه غیرفعال کند، غلظت کلر آزاد 1.5 میلی گرم در لیتر و PH بین 7 تا 7.2 باعث کاهش بیش از 1000 برابری آلودگی کروناویروس سندرم حاد تنفسی 2 در عرض 30 ثانیه می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1865

به "کلر استخرها ضد کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلر استخرها ضد کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید